Buty do crossfitu – jakie będą najlepsze?

Crossfit ma coraz więcej fanów. Te intensywne treningi siłowe i kondycyjne wzmacniają siłę mięśni, wyrabiają sprawność atletyczną oraz lepszą kondycję i psychomotorykę. To dobry wybór zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet szukających czegoś innego niż zwykłe treningi na siłowni. Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z crossfitem, pamiętaj o tym, że nie każde obuwie będzie dobre na treningi. Na co warto się zdecydować?

Zwykłe trampki albo buty do biegania? Nie sprawdzą się w przypadku intensywnego treningu crossfit. Także powiedzenie, że mają być one „wygodne i praktyczne”, również nie wnosi zbyt wiele. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który zawiera najważniejsze informacje na temat tego, jakie powinny być idealne buty na crossfit.

Jakie powinny być buty do crossfitu?

Jako że crossfit to przede wszystkim treningi siłowe oraz kondycyjne, które związane są z dużymi obciążeniami dla mięśni i całego organizmu, powinniśmy dobrać odpowiednie obuwie, które będzie w stanie wytrzymać te obciążenia, a także powinno zagwarantować właściwą stabilizację. W przeciwnym przypadku mogą one spowodować kontuzje stawu skokowego. Jednocześnie obuwie to powinno być wytrzymałe, elastyczne, nie powinno ograniczać ruchów.

Właściwa podeszwa to podstawa

W butach typu crossfit najważniejsza jest podeszwa, ponieważ to ona ma stabilizować ciało i pochłaniać obciążenia. Nie powinniśmy wybierać obuwia z miękką podeszwą, na przykład żelową czy z miękkiej pianki, ponieważ nie zagwarantuje ona właściwej równowagi i stabilności. Także powinniśmy zrezygnować z obuwia o cienkiej podeszwie, ponieważ nie zapewni ono właściwej ochrony stawom.

Najlepszym wyborem będą buty, które będą miały twardszą podeszwę, które mają lekko uniesioną do góry tylną część podeszwy pod piętą. Wtedy będziemy mogli zachować stabilniejszą pozycję w trakcie wyskoków czy przysiadów. Podeszwa nie powinna być jednocześnie za twarda, aby nie ograniczała ruchów przy podskokach. Jeżeli w obuwiu możemy bez problemu wykonać podskoki na palcach, ale jednocześnie czujemy lekki opór obuwia, wtedy buty będą dobre.

Jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Podobnie jak inne buty sportowe, także te przeznaczone do crossfitu powinny być wykonane z wysokiej klasy oddychających materiałów. Ich wentylacja jest bardzo ważna, ponieważ intensywne treningi powodują pocenie się stóp. Dobrze odprowadzające wilgoć obuwie także będzie minimalizowało ryzyko powstawania pęcherzy i obtarć.

Jako że crossfit jest obecnie coraz popularniejszy, w sklepach możemy zakupić nawet specjalne obuwie przeznaczone do tych treningów. Są one opracowane właśnie według powyższych zasad, dlatego zapewniają one wysokie bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Można kupić je zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa „crossfit sklep”, aby natychmiast zapoznać się z ofertami i złożyć zamówienie w kilka chwil.

Pełna oferta odzieży oraz obuwia przeznaczonego do crossfitu czeka na ciebie w sklepie internetowym treningowy.pl

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook3Share on Google+1Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *