Korekcja wzroku – Lasik / PRK a sport: wszystko co musisz wiedzieć.

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Sokoli Wzrok :D pisze:

  Witam 😀

  Czy ta suchość oka występowała u Pana przed zabiegiem? Czy zmuszony jest Pan teraz do zakraplania oczu codziennie (nawet po kilka razy), czy to zależy od warunków pogodowych, wykonywanego w danym czasie zajęcia etc….?

  ” zdecydowanie pogorszyła się zdolność oka do reakcji na gwałtowne zmiany oświetlenia”
  Czy występowało u Pana takie zjawisko przed zabiegiem? Czy było tak, że po zabiegu w pewnym momencie było z tym lepiej a teraz się pogorszyło?
  O co w tym chodzi…… że jak np. wejdzie się nagle w upalny słoneczny dzień z podwórka do ciemnego pomieszczenia to oko dłużej dostosowuje się do wyraźnego widzenia niż normalnie? Czy jak nagle silne światło oślepi wzrok to „bardzo razi” ? Proszę o w miarę dokładne wyjaśnienie, takie niuanse są dla mnie ważne.

  A jak to jest dzisiaj u Pana z widzeniem po zmroku i kontrastem, bo o tym też się mówi, czy występują jakieś rozmycia światła/halo, albo nadwrażliwość na światło właśnie nocą? Czy jeździ Pan bez problemu samochodem nocą?

  Inaczej pytając tak ogólnie, z perspektywy czasu, pomijając już samą ostrość wzroku, czy ma Pan jakieś „bonusowe” przypadłości nabyte, które nigdy nie występowały przed zabiegiem?

  Czy zdarzyło się jeszcze tak, żeby przesunął się Panu płatek? Gdzieś wyczytałem że nie zrasta się ani z warstwą poniżej ani z warstwą poboczną od której został odcięty, ale nie jestem pewien, może Pan coś więcej wie na ten temat?

  Sam biję się z myślami czy iść na zabieg, czytam o różnych technikach, opiniach i choć wszędzie zapewnia się o superlatywach (może też marketing) to skutki uboczne też się zdarzają, ten zabieg to trochę taka ruleta a ja na loterii za bardzo grać nie lubię, ale póki co nie mówię nie.

  Zastanawiające jest dla mnie też, że chodząc w swoim życiu po różnych okulistach i optometrystach zauważyłem, że prawie wszyscy jak nie wszyscy nosili okulary, ciekawe……

  • Dorian Rochowski pisze:

   Cześć:
   obecnie, po ponad 4 latach od zabiegu zakrapiam oczy 2-3 razy w ciągu dnia, trochę częściej kiedy jest bardzo ciepło lub bardzo zimno i sucho.
   Zjawisko spowolnionej reakcji na zmianę oświetlenia nie występowało. Jeśli chodzi o zobrazowanie problemu to w zimie, przy śniegu, lub w lecie przy ostrym słońcu wychodząc z domu rano na mocno nasłonecznioną przestrzeń słońce razi do tego stopnia że muszę się odwrócić i zamknąć oczy na chwilę, po czym stopniowo je otwierać w półceniu lub użyć okularów przeciwsłonecznych.

   jeśli chodzi o rozmycia i halo to bardziej występuje to drugie, również po zmroku, ale korzystam z okularów do jazdy w nocy i nie jest to bardzo problematyczne.
   Płatek mi się przesunął zaraz po zabiegu (lub był źle założony) i miałem poprawiony w jednym oku.

   Co do tego czy warto robić… powiem tak, ja bym chyba zrobił go ponownie.
   Jeśli miałbym mniejszą wadę (np. -5) i wpadał w korekcję LASEK’iem lub dowolną metodą działającą bez odcinania płatka szedłbym w ciemno

   mam nadzieję że pomogłem,
   pozdrawiam

 2. Patka pisze:

  Jak Pan ocenia zabieg laserowej korekcji wzroku dzisiaj? Czy wzroku Panu wrócił w jednym oku? Czy widzenie pogorszyło się?

 3. Patka pisze:

  Czy mógłby Pan napisać, jak ocenia pan swoją operację po 3 latach? Czy nastąpił regres wady? Czy są jakieś komplikacje po operacji, które mogłyby wpływać negatywnie na uprawianie sportu?

  • Dorian Rochowski pisze:

   delikatny regres nastąpił. Miewam problemy z suchością oka, zdecydowanie pogorszyła się zdolność oka do reakcji na gwałtowne zmiany oświetlenia. Ogólnie, chyba bym zrobił ją jeszcze raz, choć myślę że w innej klinice – nie takiej produkującej „masowo” ;P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *