Martwy ciąg z kettlebell

Martwy ciąg jest jednym z podstawowych i najbardziej skutecznych ćwiczeń siłowych. Angażowane są bezpośrednio lub pośrednio niemal wszystkie mięśnie naszego ciała. Szczególnie dobrze działa na prostowniki oraz mięśnie najszersze grzbietu. Prawidłowo wykonywany martwy ciąg ma zbawienny wpływ na kondycję naszych pleców  [link] i przygotowuje organizm do pracy z większymi ciężarami.

Jak wykonać martwy ciąg z Kettlebell?

Odważnik ustawiamy pomiędzy nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Palce stóp delikatnie skierowane są do zewnątrz. Zaczynamy od zejścia do ciężarka – zachowując klatkę piersiową wypchniętą do przodu, tułów wyprostowany, a głowa lekko podniesiona do góry (wzrok przed siebie). Nie garbimy się! Podnosimy odważnik prostując nogi i tułów . W pozycji górnej nie wykonujemy przeprostu. Powrót do pozycji wyjściowej rozpoczynamy od delikatnego ugięcia nóg w kolanach (biodra wędrują do tyłu – to nie przysiad!) po czym pochylamy tułów (utrzymując klatkę piersiową wypchniętą do przodu).

Najczęściej spotykane błędy

  • koci grzbiet / garbienie się
  • przeprost w pozycji górnej
  • wykonywanie przysiadu (kolana wychodzą poza linię palców)

Film instruktażowy powstał przy współpracy z ekipą Silesia Kettlebell – Jeremiaszem Boderą oraz Michałem Chudkiem. Jeśli chcecie z nimi ćwiczyć – informacje o najbliższych treningach znajdziecie na Facebooku: https://www.facebook.com/SilesiaKettlebell

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook15Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Maciek napisał(a):

    haha trenejro się nieco spocił 🙂 pozdro Jerry 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *