Odpowiednie wsparcie na każdy trening

Kobieta w sportowym topie
Sportowe staniki i inna bielizna sportowa przeszła daleką drogę rozwoju od swojego pojawienia się na rynku

Odzież sportowa tworzona z myślą o kobietach przeszła długą drogę w ciągu ostatniej dekady. Wraz ze wzrostem popularności tak fitnessu, jak i sportów siłowych pojawiły się na rynku nowe rozwiązania, mające na celu zaspokojenie potrzeb aktywnych kobiet. Od biustonoszy sportowych po szorty, legginsy i topy, na rynku znajdziemy teraz szereg ubrań zaprojektowanych specjalnie z myślą o kobietach – sportowcach. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom niektórych z tych ubrań i różnicom między zwykłą bielizną, a bielizną sportową.

Biustonosze sportowe

Biustonosze sportowe zostały stworzone by zapewnić maksymalne wsparcie, komfort i ochronę dla aktywnych kobiet. Są one zaprojektowane tak, aby oferować większe wsparcie niż zwykłe biustonosze. To z kolei zmniejsza ryzyko bólu piersi lub dyskomfortu podczas aktywności fizycznej. W przeciwieństwie do zwykłych biustonoszy, które powstają z założeniem wspierania jedynie biustu, staniki sportowe są zaprojektowane z myślą o wsparciu dla całego obszaru klatki piersiowej. Pomaga to zmniejszyć ryzyko bólu pleców i ramion, a także zapewnia większy komfort i ochronę. 

Biustonosze sportowe w tym celu korzystają z technologii kompresji i enkapsulacji. Kompresja polega na użyciu tkaniny, aby mocno, a jednocześnie w wygodny sposób przytrzymać piersi blisko klatki piersiowej. Hermetyzacja zapewnia dodatkowe wsparcie dzięki oddzielnym miseczkom, które wspierają każdą pierś indywidualnie. Pomaga to zmniejszyć odbijanie i ruch oraz pomaga zmniejszyć dyskomfort i ból.

bielizna sportowa na jogę

Biustonosze sportowe występują w różnych stylach i rozmiarach, dlatego ważne jest, aby znaleźć taki, który oferuje odpowiednią ilość wsparcia dla Twojego indywidualnego typu ciała. Poszukaj biustonosza, który oferuje dopasowane dopasowanie i pełne pokrycie, a także regulowane ramiączka i szerokie paski dla dodatkowego wsparcia. Szeroki wybór biustonoszy sportowych oferuje między innymi sklep internetowy Astratex, gdzie znajdziesz produkty marek takich jak Triumph, Under Armour, Puma czy ONLY. 

Legginsy sportowe

Legginsy sportowe zaczęły zdobywać popularność w czasie “złotych lat” aerobiku – na przełomie lat 80 i 90. Od tego czasu jednak zarówno technologia ich produkcji, jak i krój uległy wielu znaczącym zmianom. Obecnie dostępnych jest wiele różnych modeli, zarówno dedykowanych takim formom jak joga czy Pilates, jak i projektowanych z myślą o treningu siłowym czy Crossficie.

Popularność legginsów wynika z faktu, że są niezwykle wygodne i oferują szereg korzyści swoim użytkowniczkom (i użytkownikom). Są one zaprojektowane tak, aby były lekkie, oddychające i niekrępujące ruchów. Niektóre modele są dedykowane konkretnym sportom – przykładowo legginsy biegowe oferują dodatkowe wsparcie i kompresję, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu, a modele przeznaczone do sportów siłowych zapewniają dodatkową ochronę piszczeli czy ud, chroniącą przed zranieniem sztangą.

staniki sportowe i bielzina sportowa do biegania

Jak wybrać dobrą bieliznę sportową?

Niezależnie od tego, czy planujemy kupić stanik sportowy, legginsy, top czy szorty, wybierając bieliznę sportową musimy – poza oczywiście wyglądem – kierować się docelowym zastosowaniem. Jeśli odzież ma nam służyć do aktywności o niskim poziomie intensywności – takim jak np. stretching czy zajęcia “zdrowy kręgosłup” – możemy zdecydować się na bieliznę o wysokiej zawartości bawełny. Stanik sportowy czy legginsy dedykowane do takich aktywności mogą być też nieco cieplejsze, by zapewnić komfort termiczny podczas ćwiczeń. Na drugim biegunie z kolei będą bardzo intensywne sporty, takie jak Crossfit, biegi przełajowe czy zajęcia na pograniczu sztuk walki. W takim przypadku lepiej sprawdzą się biustonosze i topy “medium support” lub “high support”, czyli zapewniające średnie lub wysokie wsparcie. W takich sytuacjach bielizna sportowa powinna zapewnić maksymalną oddychalność, stąd wysoki udział poliestru i poliamidu w składzie produktów.

Podsumowanie

Aktywne kobiety mają obecnie do dyspozycji szeroką gamę dedykowanej bielizny sportowej. Od biustonoszy sportowych, przez topy, szorty, legginsy po oddychające majtki, każda fanka aktywnego spędzania czasu znajdzie coś dla siebie. Mnogość dostępnych krojów, form kolorystycznych i materiałów pozwala dopasować bieliznę do każdych potrzeb i sylwetki.

Szeroki wybór bielizny damskiej można znaleźć na stronie www.astratex.pl

Artykuł powstał przy współudziale partnera – sklepu internetowego Astratex

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować