Jak ćwiczyć z gumami do ćwiczeń?

ćwiczenia z gumami
Trening z gumami jest popularny nie tylko wśród kobiet. Fot: Envato Elements

Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, świetną kondycją fizyczną, a jednocześnie rzeźbić i modelować swoje ciało, można chodzić na siłownię lub ćwiczyć z gumami do fitness. Ten drugi sposób cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i mężczyzn na całym świecie. Niewątpliwą korzyścią wynikającą z takich ćwiczeń jest to, że można je wykonywać praktycznie w każdym miejscu, w którym się znajdziemy. Gumy do ćwiczeń są lekkie, bardzo wytrzymałe, a do tego występują w najróżniejszych kolorach. Bez trudu można je schować w plecaku lub torbie, zabierając ze sobą na spacer do parku, na wycieczkę górską lub nawet do pracy. Więcej informacji na temat takich gum fitness można znaleźć na stronie https://www.sport-shop.pl/gumy-fitness-c-450.html.

Z czego wykonane są gumy fitness do ćwiczeń?

 Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników, gumy do ćwiczeń fitness produkowane są ze specjalnych odmian kauczuku o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie i bardzo odpornych na pękanie. Dzięki temu, że występują w dziesiątkach rodzajów, o różnych szerokościach, grubościach i długościach, każdy znajdzie dla siebie odpowiednią gumę. Sposób ich doboru zależy w dużej mierze od tego, ile ważymy i jakie ćwiczenia chcemy wykonywać z ich pomocą. W sieci można znaleźć mnóstwo informacji oraz filmików przedstawiających takie ćwiczenia. Jest to polecana wszystkim forma aktywności, dzięki której można trenować wszystkie partie mięśni.

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Jak ćwiczenia z gumami fitness wpływają na ciało?

 Zastanawiasz się, czy gumy do ćwiczeń fitness są dobrym pomysłem na trening? Oczywiście, że tak. Obawy o to, że ćwiczenia z taśmami nie pozwolą ci wymodelować swojej sylwetki, są zupełnie bezpodstawne. Gumy fitness dają nieograniczone możliwości trenowania każdej partii ciała. Trenując z małymi obciążeniami i wieloma seriami, możemy wpływać na wygląd swoich mięśni, precyzyjnie rzeźbiąc każdą partię swojego ciała. Co więcej, gumy pozwalają robić idealnie dopasowany trening kobietom i mężczyznom w każdym wieku i o każdym stopniu zaawansowania sportowego. Już po kilku tygodniach trenowania z gumami, można doświadczyć znaczącej poprawy swojego wyglądu, a także wzmocnienia kondycji ciała. Bardzo wysoka jakość wykonania gum to również przyjemność płynąca z treningów. Gładka powierzchnia gum nie podrażnia skóry, a ona sama jest materiałem antyalergicznym i pozbawionym szkodliwych substancji. Jest to przy tym surowiec bezzapachowy, zupełnie neutralny dla naszego organizmu, jak i całego ciała.

Jak ćwiczyć z gumami?

Najlepszym sposobem na ćwiczenia z gumami fitness ze sklepu https://www.sport-shop.pl/, jest korzystanie z internetowych tutoriali i treningów online, pokazujących krok po kroku, jak takie ćwiczenia wykonywać i jak używać gum. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji na to.

  • Guma założona za drzewo — trening na świeżym powietrzu, w lesie, parku lub ogrodzie bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Gumę można owinąć wokół drzewa i używać jej do ćwiczeń pleców, nóg lub rąk.
  • Guma założono na nogi — jest to bardzo popularne ćwiczenie, w którym guma zostaje założona za kolano, a stopą drugiej nogi powodujemy jej rozciąganie. Ćwiczenie wykonywane jest w pozycji klęczącej i można je wykonywać na matach, dywanie lub trawie.
  • Rozciąganie z gumą za plecami — kolejne proste do wykonania ćwiczenie, w którym gumę przekładamy za plecami i wykorzystując ramiona, rozciągamy ją.

Dla uzyskania optymalnych efektów treningu należy pamiętać o prawidłowym doborze rodzaju gumy do swojej masy ciała i wzrostu. Nie jest to trudne, z uwagi na bardzo dobre opisanie tych elementów przez producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować