Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

efekt odchudzania

Usługa cateringu dietetycznego z powodzeniem zdobywa coraz mniejsze miejscowości. Klienci odkrywają zalety, jakie daje dieta z dowozem. Coś, co jeszcze kilka lat temu było traktowane jak fanaberia gwiazd, aktualnie jest usługą, którą postrzega się jako niezwykle wartościową oraz ułatwiającą codzienne funkcjonowanie. Szczególnie jeśli jesteśmy osobami bardzo zajętymi, a mimo to zależy nam na racjonalnym, regularnym oraz zbilansowanym odżywianiu każdego dnia.

Co to w ogóle jest?

Catering dietetyczny najprościej rzecz ujmując, polega na tym, że codziennie otrzymujemy wprost do swojego domu czy pracy komplet posiłków na cały aktywny dzień. Jednak nie są one dobrane przypadkowo. Przed rozpoczęciem korzystania z usługi wybieramy ten jej wariant kaloryczny oraz dietetyczny, który spełnia nasze oczekiwania żywieniowe, oraz smakowe. Ponadto należy także zwrócić uwagę na wszelkie posiadane alergie pokarmowe. Tak wybrana dieta będzie nie tylko smaczna, ale także w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia i życia.

Na przykład firma Lightbox Warszawa oferuje diety w następujących wariantach:

  • Slim Optimum,
  • Optimum,
  • No Fish,
  • Wege,
  • Lactose Free,
  • Gluten&Lactose Free.

Każda z oferowanych diet jest dostępna w aż sześciu poziomach kaloryczności. Możemy także wybrać, ile posiłków dziennie będzie dla nas najbardziej odpowiednie – 4 czy może 5? Wszystko po to, aby każdy klient mógł skonstruować dietę idealnie pasująca zarówno do jego celów, potrzeb, jak i stylu życia.

Dieta pudełkowa jak każda inna dieta ma ogromny wpływ na nasze życie oraz samopoczucie dlatego musimy wybrać ją rozważnie. Wykorzystując naszą wiedzę oraz doświadczenie podpowiadamy jak zrobić to dobrze?

Jak dobrze wybrać, żeby nie żałować?

Dietetyk i certyfikaty

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy diety są przygotowywane przez wykwalifikowanego dietetyka z odpowiednimi uprawnieniami. To daje nam gwarancję, że każdy posiłek będzie zdrowy, zbilansowany i doskonale dopasowany do naszych potrzeb oraz celów, jakie poprzez odżywianie chcemy osiągnąć.

Niezmiernie ważne jest, aby firma zajmująca się cateringiem dietetycznym posiadała także stosowne certyfikaty, które potwierdzają, że przygotowywane przez nią potrawy są bezpieczne dla osób cierpiących na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Należy o takie certyfikaty pytać i się tego nie obawiać. Tutaj chodzi o nasze zdrowie i życie, więc stawka jest naprawdę poważna. Firma Lightbox jako jedyna w Polsce posiada rekomendację Instytutu Żywności i Żywienia.

Jakość oraz świeżość produktów

Wysokiej jakości półprodukty, z których przygotowywane są potrawy to podstawa doskonałej jakości dań. Od tej zasady nie ma odstępstw. Niskiej jakości, tanie, marketowe produkty błyskawicznie wpłyną na jakość potraw, a klienci od razu to zauważą. Dlatego też wybierając odpowiedni dla siebie catering dietetyczny, warto zwrócić uwagę na to, czy dania są świeże oraz smaczne. Można w tym celu skorzystać z próbnego pakietu albo po prostu zamówić na początek dietę na krótki czas celem sprawdzenia, czy to, co dana firma cateringowa oferuje, spełnia nasze wymagania. Warto także popytać znajomych, którzy z tego rozwiązania korzystają lub korzystali i poznać ich opinie o firmach z tej branży.

Dieta pudełkowa może stanowić dla nas prawdziwe wybawienie i znacząco podnieść jakość naszego życia. Dzięki niej odzyskamy wolny czas, który do tej pory musieliśmy przeznaczać na planowanie posiłków, zakupy oraz gotowanie. Jednak catering dietetyczny zawsze należy wybierać mądrze. Wtedy będzie nam służył, a nie szkodził.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować