Jak zwiększyć masę mięśniową? Pomoże dobrze dobrany trener personalny

trener personalny pomoże zwiększyć masę mięśniową

Obecnie wiele osób zmaga się z nadwagą i chce zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale także ujędrnić ciało w nowym wydaniu. Niemniej są też osoby, które chciałyby zwiększyć masę ciała, a następnie wyrzeźbić sylwetkę. Wydaje się, że wystarczy mieć nadwyżkę kaloryczną. Warto jednak podejść do tego rozważnie. Najlepiej pod okiem wykwalikowanego trenera personalnego.

Kalkulator kalorii – jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne organizmu?

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to coś, co powinno nas interesować zarówno wtedy, gdy chcemy zredukować, jak też zwiększyć masę ciała. W sieci dostępne są takie narzędzia, jak kalkulator zapotrzebowania kalorycznego. Aby obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, należy podać swój wiek, wagę, wzrost, płeć oraz poziom aktywności fizycznej.

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów wymaga zmodyfikowania diety w taki sposób, aby uzyskać deficyt kaloryczny (spożywać mniej kalorii niż wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne). Z drugiej zaś strony, kiedy chcemy zwiększyć masę – należy zadbać o nadwyżkę kaloryczną.

Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że kalkulator kalorii to przydatne narzędzie, ale nie zastąpi pomocy dietetyka czy wykwalifikowanego trenera personalnego. Jeżeli szukasz dobrego trenera w Warszawie, to koniecznie zerknij tutaj: https://warsaw-trainer.pl/artykuly/trener-personalny-warszawa-mokotow.

Czy trener personalny pomoże zwiększyć masę mięśniową?

Trener personalny zajmuje się swoim podopiecznym w sposób kompleksowy i holistyczny. Tutaj przeczytasz więcej na temat tego, jak wybrać dobrego trenera: https://warszawainfo.pl/dobrze-dobrany-trener-personalny-warto-postawic-na-fachowosc/. Na początku trener musi poznać klienta: jego aktualną masę ciała i kondycję, stan zdrowia i ewentualne problemy zdrowotne, oczekiwania wobec współpracy.

Następnie specjalista opracowuje plan działania, jeśli chodzi o treningi. Muszą one być dostosowane do możliwości podopiecznego, natomiast trudniejsze ćwiczenia są wprowadzane stopniowo, a trener obserwuje postępy. Dobry trener ma także wiedzę na temat odżywiania, a nierzadko współpracuje z profesjonalnym dietetykiem. Warto powierzyć kwestię opracowania jadłospisu właśnie swojemu trenerowi lub przynajmniej skonsultować z nim wszelkie planowane zmiany w diecie. Treningi i dieta to nierozłączne elementy.

W zwiększeniu masy mięśniowej pomaga przede wszystkim trening siłowy. Oczywiście równie ważna jest nadwyżka kaloryczna. Trzeba jednak pamiętać, by stosować zrównoważoną dietę. Fast food i cukry proste (słodycze) są niezalecane. Warto wiedzieć, że nieprawidłowa dieta (oparta jedynie na nadwyżce kalorycznej, lecz bez zwracania uwagi na jakość produktów i ich rodzaj) prowadzi jedynie do otłuszczenia organizmu. Podczas zwiększania masy mięśniowej istotną rolę w posiłkach odgrywa odpowiedni bilanś białek tłuszczy i węglowodanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować