Jak przygotować fit śniadanie?

Fit śniadanie

Jeśli dbasz o swoją sylwetkę i zdrowie, to wiesz, że na śniadanie nie powinno się jeść byle czego. Co powinno się znaleźć rano na Twoim talerzu? A czego lepiej jest unikać?

Fit śniadanie – co to tak naprawdę znaczy?

Śniadanie to pierwszy – i według wielu najważniejszy – posiłek dnia. Jako jedyny jest spalany w 100%, nawet przy niewielkiej aktywności fizycznej. Dlatego też śniadanie powinno dostarczać nawet do 30% wartości kalorycznej całej dziennej diety. Warto jednak, aby dostarczane kalorie nie były puste!

Fit śniadanie

To co zjesz na śniadanie, ma wpływ na Twoją pierwszą połowę dnia. W momencie pomijania pierwszego posiłku (bardzo częsty błąd osób na diecie!) sami okradamy się z energii, ze skupienia i koncentracji. Jeśli wybieramy niewłaściwe składowe naszego śniadania, to możemy niepotrzebnie obciążać swój układ trawienny. I dostarczać organizmowi zbędnych mu składników.

Fit śniadanie oznacza idealnie skonfigurowany posiłek. To dostawa elementów, które pozytywnie wpłyną na nasz organizm oraz na jego motywację do działania. Uzupełnia braki po nocy, daje siłę na pierwszą połowę dnia. Nie są to puste kalorie, lecz pełnowartościowa energia!

Z czego składa się odpowiednio zbilansowane śniadanie?

Idealne śniadanie musi zawierać wszystkie elementy niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Twojemu ciału potrzebne są zarówno węglowodany (proste i złożone), produkty białkowe i tłuszczowe, warzywa i owoce – a wszystkie powinny być skomponowane w odpowiednich proporcjach w jeden posiłek.

Co jednak najlepiej zjeść na śniadanie? Jeżeli chodzi o pieczywo, to zdecydowanie najlepszym wyborem jest to pełnoziarniste. Z produktów zbożowych na poranny posiłek nadają się też różnego typu płatki zbożowe. Raczej powinno się unikać słodkich płatków śniadaniowych (zawierają mnóstwo cukru!) oraz jasnego pieczywa, które dostarczają energii na krótko i szkodzą naszej sylwetce. Oprócz tego należy sięgnąć po produkty mleczne. Do porannego posiłku pasują jogurty (najlepiej jest kupować te naturalne i samodzielnie nadawać im owocowy smak), kefiry, maślanki, mleko, twarogi i sery żółte.

Do każdego posiłku w ciągu dnia – nie tylko śniadania – warto włączyć warzywa lub owoce. W przypadku porannego posiłku mogą one być dodatkami do kanapek, mogą przybrać formę pasty, placuszków. Można przygotować owocowy twarożek lub koktajl ze świeżych warzyw. Nie ma granic dla Twojej pomysłowości!

Więcej o śniadaniu i doskonałej figurze przeczytacie tu: www.cocacola.com.pl/historie/Fit-sniadanie

Jak przygotowywać codzienne zdrowe śniadania?

Wiesz, już z czego składa się fit śniadanie. Pozostaje problem: jak zdążyć to wszystko przygotować?

Wiadomo, że  poranki niekoniecznie są spokojne – często wręcz przeciwnie, w biegu przygotowujemy sobie kawę i nie ma już czasu na zrobienie nawet kanapki! Dlatego najlepszym sposobem jest zastanowienie się już wieczorem, co będziesz jeść na śniadanie. Potem zajrzyj do lodówki – czy na pewno masz wszystko, co będzie Ci rano potrzebne? Jeśli nie, to biegnij na szybkie zakupy!

Niektóre elementy śniadania możesz również przygotować już zawczasu. Pasta jajeczna lub z makreli, domowe musli lub granola, obrane warzywa do porannego koktajlu – to wszystko może czekać już gotowe.

Jeśli żyjesz w biegu, spróbuj wstawać też nieco wcześniej. Stopniowo, dzień po dniu, przesuwaj budzik o 5 minut do tyłu. Równocześnie staraj się kłaść spać odpowiednio wcześniej. W końcu okaże się, że pobudka o 6:30 zamiast o 7:00 nie sprawia Ci żadnego problemu – a Ty masz czas, żeby spokojnie zjeść swoje fit śniadanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować