Diagnostyka sportowa ALAB Sport – bezpieczny i zdrowy trening różnych dyscyplin

alab sport diagnostyka sportowa

Uprawianie sportu to Twoja pasja lub sposób na życie? Chcesz osiągać coraz lepsze rezultaty, ale nie wiesz, jak Twój organizm zareaguje na wzmożony trening? W ALAB sport możesz wykonać badania laboratoryjne dedykowane sportowcom, które zostały dopasowane pod kątem wymagań konkretnych dyscyplin sportowych. Dowiedz się, w jaki sposób pomogą Ci zwiększyć bezpieczeństwo swojego treningu.

Badania sportowe pod kątem wybranych dyscyplin

Sport to jeden ze sposobów na dobre zdrowie, jednak niekiedy wiążę się również z pewym ryzykiem. Aby je zminimalizować, warto monitorować swoje zdrowie w czasie treningu. Każda dyscyplina sportowa wymaga innego przygotowania, bardziej lub mniej intensywnego treningu czy diety bogatej w inne składniki odżywcze. Dlatego diagnostyka sportowa ALAB sport obejmuje pakiety badań opracowane w taki sposób, aby każdy sportowiec – zarówno amator, jak i wyczynowiec – mógł wykonać badania adekwatne do wymagań dyscypliny, którą uprawia. Dostępne w ALAB sport pakiety badań sportowych to:

  • Siła – badania przeznaczone dla sportowców skoncentrowanych na budowie masy mięśniowej i siły mięśni;
  • Wytrzymałość – przeznaczone dla osób, które w czasie treningu wypracowują wytrzymałość;
  • Sporty drużynowe – kompleksowa diagnostyka laboratoryjna dla zawodników gier zespołowych;
  • Sporty walki – pakiet opracowany specjalnie z myślą o potrzebach zawodników boksu, MMA i innych dyscyplin sportów walki;
  • Fitness / Fitness PRO – pakiety badań dla osób amatorsko bądź wyczynowo uprawiających aerobik, crossfit i inne podobne dyscypliny sportowe, pozwalają m.in. dokonać ogólnej oceny stanu zdrowia;
  • Po maratonie – pakiet badań dla sportowców, którzy w ciągu ostatnich 24–48 godzin odbyli ekstremalnie intensywny wysiłek fizyczny;
  • Wyczynowiec – kompleksowy pakiet badań dla sportowców wyczynowych różnych dyscyplin;
  • Mały sportowiec – badania sportowe przeznaczone dla aktywnych sportowo dzieci.
alab sport diagnostykas sportowa

Jak zapisać się na diagnostykę sportową ALAB sport?

Na diagnostykę sportową ALAB sport możesz zapisać się bardzo łatwo, poświęcając na to mało czasu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę ALAB sport i wybierzesz pakiet badań, które chcesz wykonać (w wyborze właściwego pomoże Ci wyszukiwarka – wpisz w nią nazwę Twojej dyscypliny sportowej, a wyświetlą Ci się polecane pakiety). Za badania zapłacisz wygodnie online.

Następnie wybierz Punkt Pobrań (wybierz najbliższy spośród ponad 570 Punktów w całej Polsce) i udaj się do niego w celu oddania próbki materiału do badań laboratoryjnych. Swoje wyniki także odbierzesz wygodnie przez internet.

Skonsultuj wyniki swoich badań z lekarzem

Jeśli chcesz ułożyć swój trening z uwzględnieniem wyników badań, skorzystaj z dodatkowej usługi konsultacji online z lekarzem. Na podstawie opinii lekarza łatwiej będzie Ci uniknąć kontuzji lub przetrenowania, ułożyć właściwą dietę lub ustalić intensywność treningu pod kątem stanu swojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować