Kupiłem śmiesznie tanie akcesoria z TRX. Są zaskakująco dobre

akcesoria trx

Jakiś czas temu przeglądając oferty na Amazonie zauważyłem że oryginalne akcesoria z TRX są tam znacznie tańsze niż w Polsce. Dotyczy się to zarówno samych taśm TRX, które są tańsze zwykle o 25-40% od tych, oferowanych u nas w kraju, jak i akcesoriów. Przebitki na tych ostatnich to temat na zupełnie inny artykuł, dzisiaj skupię się na gratach które kupiłem.

Zamówiłem owijki na nadgarstki oraz komplet gum mini-band z TRX. Koszt? 35 złotych. Za wszystko, łącznie z przesyłką. Absurdalnie tanio.

Gumy są grubsze niż “standard”, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu.

Komplet gum mini-band za 15 złotych?

Dokładnie tyle kosztowały mnie mini-bandy zamówione z Amazona. Są nieco grubsze od większości gum, które spotkamy na naszym rynku – nieco szersze. Najgrubsze gumy dają też zdecydowanie mocniejszy opór niż cokolwiek, z czym miałem dotychczas do czynienia.
Jakość wykonania wygląda… standardowo. Trochę rozciągliwej gumy wyglądającej dość solidnie, choć nie ma żadnego “premium feel”. Za cenę z Amazona zdecydowanie warto, gdybym miał zapłacić 26 zł za każdy z minibandów z osobna, jak chce polski dystrybutor, to raczej bym się nie zdecydował.

akcesoria z trx - owijki
Owijki są szersze niż standardowe – idealne do wyciskania, ale w treningach Crossfitowych i dwuboju się nie sprawdzą.

Świetne owijki do wyciskania za 20 złotych

Te owijki są wykonane zdecydowanie lepiej, niż komplet z Eleiko który dostałem na szkoleniu, wyceniony na 20 euro. Przede wszystkim rzep jest mocny, i jak się go zaczepi to trzyma bez najmniejszych problemów. Nie jest to jednak owijka uniwersalna – do dwuboju jest zbyt szeroka, za to świetnie sprawdzi się w wyciskaniu sztangi, pracy z kettlami – jeśli potrzebujemy dodatkowej stabilizacji nadgarstka – oraz usztywnienia nadgarstka w sytuacjach, gdy musimy go odciążyć. Znaleźć je możecie tutaj.

Inne “ciekawostki”, które niebawem sprawdzę

Z rzeczy, które z perspektywy osoby przyzwyczajonych do wysokich cen narzucanych przez rodzime dystrybucje człowieka, wydają się zbyt tanie, interesują mnie jeszcze dwa produkty sygnowane przez TRX: mata antypoślizgowa z podziałką (wydaje się świetnym rozwiązaniem do treningu w domu) oraz zestaw TRX Go / TRX Move, jako coś, co zastąpi używane przeze mnie w studiu kopie produkcji 4Fizo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować