Polska Federacja Fitness wzywa do walki o odszkodowania

Polska Federacja Fitness, zrzeszająca właścicieli obiektów sportowych, instruktorów i trenerów wzywa do walki o odszkodowania za bezprawne zamknięcie branży sportowej przez rząd. Branża fitness jest jedną z najmocniej dotkniętych przez pandemię koronawirusa – podczas pierwszego lockdownu kluby fitness były zamknięte od 13 marca do połowy czerwca, a ponowne zamknięcie przyszło wraz z początkiem drugiej fali zachorowań.

Na stronie Federacji możemy przeczytać także o pesymistycznych sygnałach ze strony rządu, mówiących o ponownym otwarciu branży dopiero na przełomie marca i kwietnia, co dla wielu klubów oznacza niechybny upadek.

Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans – ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej.Podczas pierwszego lockdown’u projekt został wstrzymany z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń, natomiast dziś sytuacja wygląda znacznie lepiej. Na ten moment mamy zgłoszonych kilkaset obiektów do w/w inicjatywy, gotowych do podjęcia walki.

Źródło:

https://www.facebook.com/polskafederacjafitness/posts/215050316786138

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować