Program beta w Garminie – dostęp do nowych funkcji i… błędów

garminy z programem beta
Niemal każde urządzenie Garmina wydane w ostatnich latach otrzymuje aktualizacje w ramach programu beta

Od dłuższego czasu Garmin umożliwia swoim użytkownikom dołączenie do programu Beta – projektu, w ramach którego użytkownicy mają możliwość testowania nowych funkcji zegarków, nawigacji rowerowych oraz innych urządzeń przed ich wprowadzeniem do oficjalnych aktualizacji. O ile oficjalne wersje oprogramowania do zegarków producenta pojawiają się co kilka miesięcy, tak w przypadku uczestnictwa w programie nowe funkcje otrzymujemy w kilkutygodniowych odstępach. Jak wygląda ten program, jakie korzyści możemy czerpać z uczestnictwa oraz dlaczego uczestnictwo w nim nie jest dla każdego? Zapraszam do lektury krótkiego artykułu.

Kilka słów o programie

Program beta w Garminie to okazja dla użytkowników, aby przetestować wczesne wersje oprogramowania i pomóc w jego ulepszaniu. Uczestnicy korzystają najnowszych funkcji przed ich oficjalnym wydaniem, ale muszą być świadomi, że oprogramowanie beta może zawierać błędy lub działać niestabilnie. Przykładem funkcji udostępnionej w programie beta a niedostępnej w “oficjalnych” wydaniach oprogramowania jest EKG w zegarkach Fenix 7.

Zgłaszanie usterek i uwag przez beta testerów jest ważną częścią tego programu. Dla Garmina jest to szansa, by identyfikować i usuwać problemy przed udostępnieniem finalnej wersji oprogramowania szerszemu gronu odbiorców.

Nie wszystko złoto… czyli dlaczego program beta może Cię wkurzać

Poza dostępem do nowych funkcji, w ramach aktualizacji otrzymujesz też… pakiet błędów. Niestety, jedną z cech programów beta w różnych firmach jest fakt, że otrzymywane oprogramowanie czasem może okazywać się niestabilne. To z oficjalnych aktualizacji zostało już przetestowane przez dłuższy czas, a wersje beta… no cóż, Ty je testujesz. Zgłaszane problemy są bardzo różne. W przypadku kilku ostatnich aktualizacji, użytkownicy zgłaszali między innymi:

  • skrócony czas pracy zegarków na baterii
  • problemy z rejestrowaniem snu
  • sporadyczne problemy z resetowaniem urządzenia po włączeniu aktywności
  • zapisywanie dla treningów siłowych przebytego dystansu… 21 tysięcy kilometrów

Oczywiście dołączenie do tego programu nie oznacza, że na pewno te błędy na Ciebie trafią, wydaje się też że programy beta dla Forerunnerów są obarczone mniejszą liczbą błędów utrudniających użytkowanie aniżeli dla serii Fenix / Epix / Enduro.

Jak dołączyć do programu Beta?

testy beta
Dołączenie do programu testów beta na stronie Garmin Connect. W przypadku starych urządzeń nie ma to zbyt wielkiego sensu, ale nowsze (nawigacje serii x40, Fenixy 6/7, forerunnery 255, 165 oraz inne urządzenia wydane w ciągu ostatnich 2-3 lat) nadal otrzymują regularne aktualizacje.

Jeśli chcesz dołączyć do programu beta (pamiętaj, że możesz się wypisać w każdym momencie), zaloguj się na stronie Garmin Connect (https://connect.garmin.com), po czym w prawym górnym rogu – przy swojej profilówce – kliknij na ikonkę zegarka (urządzenia i stan synchronizacji). Z rozwijanej listy urządzeń wybierz te, które chcesz dołączyć do programu testów beta (nie musisz dołączać wszystkich posiadanych urządzeń), a następnie kliknij na opcję “Dołącz do programu testów beta”. Po zaakceptowaniu umowy licencyjnej, urządzenie będzie możliwe do aktualizacji z poziomu aplikacji na komórce.

Jeśli artykuł jest dla Ciebie wartościowy, i chciałbyś czytać więcej podobnych treści na stronie bez wszechobecnych reklam, zobacz jak możesz wesprzeć działanie portalu. Dzięki osobom robiącym zakupy przez linki afiliacyjne, patronów i osoby “stawiające kawę” Fitnessowy.NET może działać bez reklam i śmieciowych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować