TRX Atomic Push Up – “atomowe” pompki w podwieszeniu

trx atomic push up

Połączenie pompki z nogami w podwieszeniu z przyciąganiem kolan do klatki? Proszę bardzo! TRX Atomic Push Up łączy te dwa elementy w jednym ćwiczeniu, zwiększając poziom trudności zarówno pompek jak i crunch’y. To zaawansowane ćwiczenie wymaga silnych mięśni brzucha, koniecznych nie tylko do wykonania przyciągnięcia kolan do klatki, ale przede wszystkim do utrzymania stabilności korpusu podczas pompki.

Jak wykonać TRX Atomic Push UP?

Pozycją początkową jest podpór na prostych rękach z stopami w podwieszeniu. Taśmy TRX powinny być ustawione na taką długość, by zwisając chwyty na nogi sięgały nam do połowy łydki. Z pozycji startowej rozpoczynamy ruch w dół do pompki, zatrzymując się klatką piersiową tuż nad ziemią. W trakcie powrotu do pozycji początkowej zaczynamy przyciągnięcie kolan do klatki, tak by w momencie gdy ręce są maksymalnie wyprostowane kolana znalazły się tuż przy naszej klatce piersiowej.

W kolejnych powtórzeniach podczas wykonywania pompek na przemian prostujemy i przyciągamy kolana do klatki, tak jak zostało to przedstawione na powyższym filmie.

Wykorzystanie w treningu

Ćwiczenie to idealnie nadaje się do treningów obwodowych / siłowo kondycyjnych, w których zależy nam na wykorzystaniu wszystkich dużych grup mięśniowych w krótkim czasie. Świetnie sprawdzi się np. w 30 minutowym treningu funkcjonalnym z wykorzystaniem pasów TRX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować