TRX Front Squat – przysiad przedni z TRX

przysiad przedni z trx - TRX Front squat

TRX Front Squat to wariacja przysiadu z wykorzystaniem systemu podwieszonego, który angażuje w większym stopniu mięśnie przedniej grupy uda. To ćwiczenie doskonale się sprawdzi w roli uzupełnienia objętości treningowej na m. czworogłowe pracą o niskiej intensywności. Można je także wykorzystywać do budowy siły mięśni nóg u osób z nadwagą, powracających do sprawności po kontuzji lub innych, u których zachodzi konieczność odciążenia nóg w trakcie wykonywania przysiadów.

Jak wykonać przysiad przedni w podwieszeniu – TRX Front Squat

Ustawiamy taśmy trx na długość maksymalną (lub zbliżoną – taśmy powinny sięgać do połowy łydki), po czym łapiemy uchwyty stając tyłem do punktu podwieszenia.  Trzymamy uchwyty blisko ciała, pozwalając taśmom znaleźć się pomiędzy naszymi ramionami a tułowiem.  Uginamy ręce, i stopniowo cofamy stopy w kierunku podwieszenia przenosząc część naszego ciężaru ciała na taśmy.  Powinniśmy dążyć do miejsca, w którym nasz tułów znajdzie się mniej więcej pod kątem 45 stopni  względem podłoża.  W tej pozycji, ze stopami ustawionymi mniej więcej na szerokość bioder powinniśmy być w stanie zejść do pozycji siedzącej bez dotykania kolanami ziemi, ani też bez wrażenia “ciągnięcia do tyłu”.

Jeśli pozycja będzie odpowiednia, możemy przejść do wykonywania ćwiczenia.

Zwykle wykonujemy od 8 do 20 powtórzeń TRX Front Squat. Możemy modyfikować trudność modyfikując tempo wykonywania (np. tempo 4s w dół, 1s w górę, lub 4s w dół, 4s w górę).

Wersją rozwojową tego ćwiczenia jest opisany tutaj TRX Front Squat Jump.

Jeśli zastanawiasz się, jakie taśmy TRX kupić zajrzyj tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować