Wyniki Rogue Fitness TGU Challenge

tgu - tureckie wstawanie -ze sztangą

Wyzwanie Rogue Fitness Turkish Get-Up odbyło się w dniach 22-25 kwietnia 2022, a kilka dni temu opublikowano wyniki. John Garbo i Christa Baumgartner osiągnęli najlepsze rezultaty w grupach mężczyzn i kobiet podnosząc odpowiednio 109 i 52 kilogramy. Uczestnicy wyzwania mieli do wykonania wykonania de facto połowę ruchu Tureckiego Wstawania – wyłącznie z ziemi do pozycji stojącej – jednak utrudnieniem było to, że TGU miało być wykonane ze sztangą.

Zasady wyzwania

Uczestnicy konkursu mogli wykonać dowolną ilość prób nagranych na wideo wideo o długości do 10 minut. Rogue dosyć luźno podszedł w swoich standardach ruchowych, do techniki wykonywania ćwiczenia. O ile niemal wszystkie szkoły treningu funkcjonalnego czy treningu z odważnikami kettlebell wymagają wykorzystania określonej sekwencji ruchów z pozycji leżącej do pozycji stojącej oraz powrót do pozycji początkowej, o tyle Rogue wymagało tylko by zacząć ruch z pozycji leżącej ze sztangą w wyprostowanej ręce i skończyć w pozycji stojącej ze sztangą nad głową. Zabroniony był jedynie kontakt ze sztangą drugą ręką – ugięcia łokcia i wszelkiego rodzaju “dociski” były dozwolone.

Wygrywające TGU w grupie męskiej

3 mężczyzn pokonało 100 kg w TGU

W trakcie wyzwania 3 mężczyzn zanotowało wyniki powyżej 100 kg w tureckim wstawaniu: zwycięzca John Garbo z USA, Aleksa Acimovic z Serbii (107,5 kg) oraz Lucian Silvu Croitor z Rumunii (106 kg). Spośród kobiet 3 uczestniczki przekroczyły barierę 50 kg – były to wygrywająca Christa Baumgartner, z USA, Shayna Wirihana z Nowej Zelandii (także 52 kg, jednak przegrała tie-break wagowy) oraz Jackie Vazquez z USA (50 kg).

5 miejsce w konkursie zajęła reprezentująca barwy polskiego Strong Body Gym Anna Konecka z wynikiem 48 kg. Do konkursu niestety nie zgłosił się Bronisław Olenkowicz – czołowy polski Crossfiter – który słynie z bardzo dobrych wyników w tureckim wstawaniu.

Jeśli chcesz nauczyć się poprawnie wykonywać tureckie wstawanie – niekoniecznie ze sztangą – możesz skorzystać z naszego poradnika: Tureckie Wstawanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować