Sportowe okazje na majówkę: Garmin / GoPro i inne

sportowe okazje

Od ponad miesiąca mamy do czynienia z prawdziwą “posuchą” jeśli chodzi o okazje cenowe na sprzęt sportowy. W ostatnich dniach sytuacja nieco się poprawiła, ale w dalszym ciągu trudno mówić o jakimś wysypie okazji – czyżby to efekt uboczny wprowadzonej dyrektywy Omnibus? Tak czy inaczej, obecnie jest kilka produktów oferowanych w dobrych cenach na które warto rzucić okiem.

Garmin Edge 530 – 902 zł

garmin edge 530

Ten zaawansowany komputer rowerowy jeszcze niedawno kosztował powyżej 1200 złotych. Obecnie – zapewne w związku z wprowadzeniem nowego modelu (540) – możemy go spotkać w wielu sklepach w cenie 999 złotych. Nikt nie oferuje go jednak w chwili obecnej taniej niż Amazon, gdzie możemy go złapać za niewiele ponad 900 złotych.

Garmin Edge 530 to zaawansowany rowerowy komputer nawigacyjny, który oferuje szerokie możliwości monitorowania oraz analizy danych treningowych. Ten kompaktowy urządzenie łączy w sobie funkcje GPS, GLONASS oraz Galileo, co pozwala na szybkie i precyzyjne ustalenie pozycji. Wyposażony w kolorowy, 2.6-calowy ekran, który jest łatwy do odczytu nawet w słonecznych warunkach, Edge 530 może być sterowany za pomocą przycisków bocznych.

Edge 530 oferuje funkcje bezpieczeństwa, takie jak detekcja wypadków, alarmy o zbliżających się pojazdach oraz funkcja LiveTrack, umożliwiająca śledzenie w czasie rzeczywistym. Urządzenie analizuje Twoje dane treningowe, takie jak VO2 max, czas regeneracji czy prog mleczanowy, a także podpowiada, jak poprawić osiągi. Dodatkowo, Edge 530 posiada mapy Garmin Cycle, które umożliwiają planowanie tras, nawigację po trasach oraz funkcję ClimbPro, która monitoruje nachylenia podjazdów. W ostatnim czasie dodano także bezpośrednią współpracę z aplikacja Komoot, dzięki czemu planowanie tras stało się znacznie łatwiejsze.

GoPro Hero 9 – 1421 zł

GoPro Hero 9 za niewiele ponad 1420 złotych to około 200 zł mniej niż w konkurencyjnych ofertach, i około 100 złotych poniżej standardowej ceny starszej generacji tej kamery – Hero 8. Mimo tego, że obecnie na rynku jest już 11 generacja kamery GoPro, to różnica cenowa (około 1000 złotych) sprawia, że warto wziąć pod uwagę ten model. Funkcjonalnie dla osób, które nagrywają w rozdzielczości Full HD różnice będą niezauważalne, a różnica technologiczna między 9 a 7/8 generacją GoPro jest znacząca.

Kamera wyposażona jest w w potężny sensor o rozdzielczości 23,6 MP, umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 5K oraz robienie zdjęć w trybie 20 MP. Za stabilizację odpowiada system Hypersmooth 3, a sama kamera oferuje wiele trybów nagrywania.

Garmin Venu SQ / Venu SQ Music

Garmin Venu SQ dostępny jest w wielu kolorach

Garmin Venu pierwszej generacji to obecnie najprawdopodobniej najbardziej opłacalny smartwatch na rynku. Obecnie możemy kupić te zegarki za 662 zł (wersja bez wbudowanej pamięci na muzykę) lub od 794 złotych za zegarek w wersji Music. Cena detaliczna tych zegarków wynosiła 999 zł dla wariantu podstawowego i 1149 zł dla wersji z pamięcią na mp3.

Garmin Venu SQ posiada kwadratowy, 1,3-calowy, kolorowy ekran dotykowy, który jest łatwy do odczytu nawet w słonecznych warunkach. Lekka i wytrzymała konstrukcja sprawia, że Venu SQ jest wygodny do noszenia przez cały dzień.

Wśród najważniejszych funkcji znajdziemy pulsoksymetr, monitor tętna, monitor snu, stresomierz oraz monitor energii Body Battery. Venu SQ obsługuje ponad 20 trybów sportowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, joga czy golf, oferując szczegółowe statystyki i analizy treningowe.

Venu SQ pozwala na odbieranie powiadomień ze smartfona, sterowanie muzyką oraz oferuje narzędzia do płatności zbliżeniowych dzięki Garmin Pay. Zintegrowany GPS umożliwia śledzenie trasy bez konieczności zabierania telefonu.

Umieszczone w artykule linki mają charakter afiliacyjny. Fitnessowy.NET może otrzymać prowizję od zakupów dokonanych za ich pośrednictwem, to z kolei sprawia że serwis jest pozbawiony reklam i darmowy. Inne metody wsparcia działania strony opisane są w zakładce “wsparcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować