TRX Crunch

trx crunch

TRX Crunch to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na mięsnie brzucha wykonywanych w podwieszeniu. Mocno angażuje mięsień prosty brzucha oraz zginacze bioder, ale stanowi też wyzwanie dla mięśni głębokich korpusu. Ćwiczenie wydaje się być na pierwszy rzut oka bardzo proste – ot, po prostu przyciąganie kolan do klatki. Nic bardziej mylnego – utrzymanie prawidłowej pozycji, z biodrami na wysokości barków stanowi wyzwanie także dla zaawansowanych ćwiczących.

Jak wykonać przyciąganie kolan do klatki (TRX Crunch)

Ćwiczenie rozpoczynamy w pozycji podporu na prostych rękach z nogami w podwieszeniu. Z tej pozycji wykonujemy ruch przyciągnięcia kolan do klatki, bez unoszenia bioder w górę. Minimalny ruch pośladków ku górze nie jest problematyczny, jednak zbyt duże złamanie sylwetki obniży efektywność tego ćwiczenia – a tego przecież nie chcemy.

Najczęstsze problemy z wykonaniem tego ćwiczenia

  • łamanie linii ciała i opuszczanie bioder w momencie przechodzenia do pozycji podporu (rozluźnianie się na końcu ruchu)
  • zatrzymywanie nóg na linii naszych bioder podczas ich podciągania i nie doprowadzanie ich do klatki piersiowej.
  • nadmierne unoszenie bioder ku górze
Wideo instruktażowe TRX Crunch

Jak utrudnić sobie TRX Crunch?

Istnieje wiele sposobów, na które możemy sprawić by przyciąganie kolan do klatki w podwieszeniu stało się trudniejsze. Poniżej sposobów, by dodać temu ruchowi “pikanterii”

  • spowolnienie tempa ćwiczenia: spróbuj pracować w tempie 4040 – 4 sekundy przyciągania kolan do klatki, i 4 sekundy prostowania nóg.
  • odsunięcie się od punktu zaczepienia taśm TRX
  • podwieszenie tylko jednej nogi w taśmy TRX.
  • podparcie tylko jedną ręką, drugą trzymamy “do boku” lub za plecami.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować