Aktywny wypoczynek? Polanica zaprasza!

Znalezienie miejsca na urlop dla aktywnej osoby jest pewnym wyzwaniem. Osoby uprawiające regularnie sport czy też zawodowo trenujące najczęściej szukają miejsc, w których będą mogły kontynuować trening lub uprawiać swoje ulubione dyscypliny sportowe. Miejscowości i gminy wypoczynkowe dostrzegły już dobrych kilka lat temu potencjał marketingowy związany z promocją aktywnego wypoczynku na ich terenie, a prym wśród nich wiodą miejscowości położone w górach oraz nad morzem. Jedną z nich jest Polanica-Zdrój – małe, malownicze miasteczko położone w centrum Ziemi Kłodzkiej. Dzięki swojej bogatej ofercie i dogodnej lokalizacji to idealne miejsce dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku, który można łączyć z rodzinnymi wczasami.

polanica

Miasto stworzyło dogodne warunki do rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Znajdziemy tutaj między innymi wyciągi narciarskie, tor kartingowy, tor saneczkowy, czy jaskinię solno-lodową. Turyści mogą skorzystać z licznych tras spacerowych, do nordic walking, rowerowych oraz biegowych podzielonych według trudności oraz długości. Odbywają się tutaj liczne wydarzenia sportowe o randzie ogólnopolskiej, przyciągające turystów z całego kraju m.in. Puchar Polski w Nordic Walking, Ogólnopolski Turniej Scrabble, Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 50, Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, Mistrzostwa Polski Oldboyów w Koszykówce oraz zawody z cyklu BIKE Maraton.

Również część obiektów noclegowych dobrze przygotowało się do przyjęcia osób szukających aktywnego, sportowego wypoczynku. Wśród powyższych warto zwrócić uwagę na Hotel Polanica Restort&SPA, który dla osób ceniących sportowy tryb życia ma bogatą ofertę.

Polanica_Resort&SPA-02.2016-25

Hotel Polanica Resort&SPA – obiekt dla osób aktywnych

Właściciele obiektu postarali się, aby Hotel Polanica był miejscem, w którym Goście będą mogli wypoczywać w komfortowych warunkach, jednocześnie mogąc w dalszym ciągu uprawiać swoje ulubione sporty podczas urlopu.

Obiekt dysponuje całoroczną halą sportową z kortem tenisowym i boiskiem wielofunkcyjnym ze sztuczną trawą a także parkiem wodnym z pełnowymiarowym basenem do którego przylega także płytsza strefa basenowa z szeregiem atrakcji stworzoną z myślą o rodzinach z dziećmi. W parku wodnym nie mogło oczywiście zabraknąć jacuzzi czy urządzeń hydromasażu. W obiekcie znajduje się również Strefa Fitness wyposażona zarówno w maszyny cardio jak i wolne ciężary.

Polanica_resort&SPA_2016-125

W pobliżu parku wodnego należącego do Hotelu znajduje się również strefa saun z łaźnią parową, sauną suchą oraz saunarium.

Goście mogą skorzystać z lekcji gry w tenisa, nauki pływania oraz zajęć animacyjnych (np. aqua aerobik) a także usług trenera personalnego.

W Hotelu tej klasy nie mogło zabraknąć również strefy SPA z 8  gabinetami zabiegowymi w których wykonywane są zarówno masaże, jak i zabiegi pielęgnacyjne, relaksacyjne oraz upiększające.

Polanica_1

Oferta profilowana Hotelu Polanica

W ofercie Hotelu znajdują się między innymi pakiety stworzone z myślą o osobach walczących z nadwagą – np. 7-mio dniowy pakiet odchudzający Be Fit w ramach którego goście otrzymują konsultację dietetyczną, opiekę trenerską, masaże oraz możliwość korzystania z atrakcji Hotelu.

Innym interesującym pakietem z oferty jest 7-mio dniowy pakiet dla Seniorów, w ramach którego przewidziana jest m.in. konsultacja lekarska w pierwszym dniu, indywidualny plan zabiegowy, zdrowa dieta a także zajęcia i ćwiczenia poprawiające kondycję organizmu.

Polanica_resort&SPA_2016-152

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować