Białko Nitro Pure Whey Gold – test

Biotech Nitro Pure Whey Gold

Biotech, producent Nitro Pure Whey Gold nie należy do najbardziej znanych producentów suplementów diety na polskim rynku, jednak produkty tej firmy zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju dzięki swojej wysokiej jakości. Białko Nitro Pure Whey Gold nie jest w tym przypadku wyjątkiem: już krótkie spojrzenie w skład pozwala nam stwierdzić, że mamy do czynienia z odżywką z górnej półki.

Skład odżywki białkowej

Pure whey gold skład
Pure whey gold skład

W przypadku Nitro Pure Whey Gold mamy do czynienia z odżywką białkową o obniżonej zawartości węglowodanów i tłuszczu – jednej porcji (28 gram) mamy zaledwie 1,9 g tłuszczu oraz 1,5 g węglowodanów przy zawartości 20,7 gram białka o doskonałej przyswajalności. W pojedynczej porcji dostarczamy organizmowi prawie 4,73 grama aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) oraz prawie 3,71 grama glutaminy.  Ogółem w jednej porcji dostarczamy organizmowi 10,7 gram aminokwasów egzogennych (nie syntetyzowanych w organiźmie) oraz 10 gram endogennych (czyli takich, które nasz organizm potrafi wytworzyć w procesie syntezy). W składzie produktu na próżno szukać cukru czy aspartamu – zastępuje go sukraloza, czyli oznaczany symbolem E955 słodzik, który oceniany jest jako 600-krotnie słodszy od zwykłego cukru. Sukraloza jest uważana za bezpieczniejszą od aspartamu – innego popularnego słodzika – jak dotychczas nie stwierdzono działań niepożądanych u człowieka.

Nitro Pure Whey Gold “w praktyce”

pure whey gold smak

Suplement białkowy jest przeznaczony do stosowania w połączeniu z wodą lub odtłuszczonym mlekiem. Cechuje się całkiem dobrą rozpuszczalnością i bardzo dobrym smakiem (w szczególności w przypadku smaku “Dark Chocolate”). Produkt doskonale nadaje się do stosowania również przez osoby będące na diecie redukcyjnej – niska zawartość węglowodanów oraz tłuszczu  a także stosunkowo nieduża kaloryczność (109 kcal w porcji 28g mieszanej z wodą, około 200 kcal w połączeniu z chudym mlekiem) pozwala łatwo wkomponować go w codzienny jadłospis, a bardzo dobry smak czyni z niego prawie “cheat meal” 😉

Produkt dostępny jest w opakowaniach 454, 908, 2200 oraz 2270 gram a także w postaci ‘próbki” zawierającej jednorazową porcję 28g. Cena detaliczna produktu to 49,90 zł dla opakowania 454 gram, jednak realnie można je kupić taniej nawet poniżej 43 złotych. Największe i najbardziej opłacalne opakowania 2200 g można kupić od około 160 złotych.

Opinia końcowa

Po wypiciu koktajli z ponad 3 kg białka firmy Biotech moja opinia o tym produkcie może być jedynie pozytywna. Białko jest bardzo smaczne, dobrze się rozpuszcza (choć jeśli użyjemy wody lub mleka bezpośrednio z lodówki to musimy się liczyć z wystąpieniem “grudek”) a do tego jest dostępne w całkiem atrakcyjnych cenach. Produkt zdecydowanie godny polecenia w przypadku większości wariantów smakowych. W przypadku smaków “Creamy banana” oraz Lemon Yogurt zastosowano barwnik E104 – żółcień chinolinową – który jest uważany za związek rakotwórczy i jest zakazany m.in. w USA i Japonii. W przypadku pozostałych smaków zastosowano inne, bezpieczniejsze barwniki barwniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować