Activlab Whey Protein Bar – test batonu białkowego

baton białkowy Activlab high protein bar
baton białkowy Activlab

Z ceną detaliczną na poziomie 6,49 złotych za 80 gramowy baton białkowy firmy Activlab należy do jednych z najtańszych produktów tego typu na rynku, a warto zaznaczyć że w wielu sklepach internetowych można go kupić sporo taniej – nawet poniżej pięciu złotych – czy jednak jest godny polecenia? Sprawdźmy.

Activlab High Whey Protein Bar – najważniejsze informacje

W składzie batonu znajdziemy 19 gram białka, w tym 3,5 grama w postaci aminokwasów rozgałęzionych (BCAA). Nie jest to wartość powalająca – bez problemu znajdziemy batony, takie jak np Olimp Matrix, które w batonie tej samej wielkości zawierają powyżej 25 gram białka – ale w dalszym ciągu jest to ilość „nie do pogardzenia”. Gdy spojrzymy na pozostałe składniki aktywne zauważymy kompleks witaminowy (Witaminy: C, B3 E, B5,B6, B2, B1, B12 oraz biotyna i kwas foliowy) których ilość kształtuje się na poziomie około 25% rekomendowanego dziennego spożycia dla osoby dorosłej.
Niestety na tym dobre wiadomości się kończą bo…

Baton Activlaba? Tylko „na masę”

Kiedy spojrzymy w surowce z których jest zrobiony na pierwszym miejscu widzimy syrop glukozowo-fruktozowy, co raczej nie ucieszy osób na dietach redukcyjnych oraz izolat białka sojowego, czyli coś, co można nazwać w skrócie „białkiem drugiej jakości”. Dopiero kilka pozycji w składzie dalej znajdziemy wartościowy koncentrat białka serwatkowego.

_DSC5377

Dlaczego białko sojowe jest gorsze od serwatkowego? Białko sojowe charakteryzuje się niższą wartością biologiczną (BV=74 vs BV 104 w białku serwatkowym), znacznie gorszym wskaźnikiem wydajności wzrostowej (PER=2,2 vs PER=3,2 w białku serwatkowym) oraz mniej skutecznym wykorzystaniem w procesach syntezy białek ustrojowych (NPU=61 vs NPU=92). Dodatkowo, część badań naukowych wiąże spożycie soi oraz białka sojowego z obniżeniem poziomu testosteronu u mężczyzn w przypadku ich regularnego, dużego spożycia (56g białka sojowego dziennie przez 4 tygodnie [link]). W przypadku długotwałego spożywania białka sojowego w ilości 25g dziennie nie stwierdzono obniżenia poziomu testosteronu – więc baton Activlaba od czasu do czasu mężczyznom nie zaszkodzi, ale jedzenie ich kilku dziennie nie jest najlepszym pomysłem 😉

Są jednak też i zalety

Przede wszystkim smak. Batony Activlaba są zwyczajnie bardzo smaczne – w przeciwieństwie do niektórych, konkurencyjnych produktów nie można ich smaku pomylić np. ze zmielonymi trocinami tudzież styropianem. Konsystencja również jest przyjemna. Baton dostępny jest w smakach: czarna porzeczka, cytryna oraz wanilia, z których każdy jest całkiem dobrze skomponowany – nie jest mdły, ale też nie przesłodzony (co aż dziwne, biorąc pod uwagę to, że w każdym batonie znajdziemy prawie 38 gram węglowodanów, w tym 20 gram cukru.

Sam skład (ze wspomnianym syropem glukozowo-fruktowozym na czele) pretenduje go raczej do zakąski dla osób będących w trakcie „robienia masy”. Prawie 360 kalorii które zjadamy w tym batonie jest już bardzo znacząca, szczególnie jeśli porównamy ją z np. wspomnianym wcześniej Matrixem 32 Olimpu (249 kcal / 26g białka) czy też dostarczającym 18g białka w 60 gramowym batonie BiotechUSA Pro Protein (233 kcal).

Batony z testu znajdziesz tutaj: Activlab Whey Protein Bar (od 4,49 zł)

Osoby, które tutaj trafiły szukały:

  • Activlab Whey Protein Bar opinie
  • Baton białkowy na masę
  • Batony Activlab opinie
  • Tani baton białkowy

Activlab Whey Protein Bar

6.5

Zawartość % białka

6.7/10

Skład

4.0/10

Smak

8.0/10

Cena

8.0/10

Cena/jakość (subiektywnie)

6.0/10
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować