Clarence Kennedy – najlepszy amatorski ciężarowiec?

Clarence Kennedy wykonujący przysiad ze sztangą nad głową

410 kilogramów w dwuboju, przysiady na pełną głębokość z ciężarem przekraczającym 300 kilogramów, martwe ciągi 330 kg u amatora? Tak, jeśli tym amatorem jest najbardziej znany nieprofesjonalny ciężarowiec Clarence Kennedy.

Biografia Clarence’a Kennedy’ego

Clarence urodził się 9 sierpnia 1992 roku w Irlandii, a treningiem siłowym zainteresował się jako nastolatek. Już w 2006 roku założył konto na serwisie Youtube i zaczął udostępniać swoje pierwsze filmy treningowe, które przyniosły mu z czasem Internetową (i nie tylko) sławę.

Co ciekawe, większość najstarszych filmów Clarence’a wcale nie dotyczyła treningu siłowego, a parkouru i tricków gimnastycznych. Z wywiadów które udzielił wynika, iż zaczął trenować siłowo ze względu na to, że chciał skakać wyżej i trickować lepiej.

Jak okazało się ma wrodzony talent do podnoszenia ciężarów. Po kilku latach treningów w Irlandii, w których trenował głównie “sam siebie” na podstawie planów treningowych znalezionych w Internecie lub książkach treningowych (głównie metody zbliżone do Bułgarskiej) zaczął startować na zawodach rangi międzynarodowej.

W Mistrzostwach Europy Juniorów 2012 nie został sklasyfikowany – zaliczył 154 kg w rwaniu, jednak spalił 3 próby w podrzucie na 191 kg. Startował w kategorii do 85 kilogramów.

Po ME zaczął trenować w Polsce – w klubie Budowlani Opole, jednak w tym momencie jego kolana zaczynały dawać znać o sobie. Lata treningu w stylu bułgarskim okazały się mocno obciążające dla stawów, a styl treningowy w Polskim klubie również nie sprzyjał regeneracji. Trenując w bólu przygotowywał się do kolejnych Mistrzostw Europy Juniorów, które w 2013 roku odbyły się w Tallinie. Tam też Clarence odniósł swój największy sukces zawodniczy zdobywając brązowy medal, zaliczając 148 kg w rwaniu i 180 kg w podrzucie.

Po mistrzostwach Clarence poddał się operacji kolan, po której już nie wrócił do sportu zawodowego. Prawdopodobnie w tym okresie zaczął wspomagać się sterydami, które pomogły mu odbudować zniszczone stawy i wspomagały regenerację po treningową. W dalszym ciągu wrzucał filmy treningowe na Youtube, motywując do trenowania dwuboju całe rzesze cięzarowców.

Obecnie profil Clarence’a obserwuje na Youtube 306 tysięcy osób, a jego filmy zanotowały do dnia dzisiejszego ponad 47 milionów odsłon.

Treningi Clarence Kennedy’ego

Poniżej kilka ciekawych wideo treninogwych Clarence’a. Pierwszym jest jego total 410 kg w dwuboju:

Przysiady tylne – 265 kg na 10 powtórzeń

Przemiana sylwetkowa/treningowa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować