Domowa siłownia do 500 złotych

domowa siłownia

Czy możliwe jest stworzenie domowej siłowni za mniej niż 500 złotych? Tak! Oczywiście nie możemy liczyć tutaj na sprzęt taki jak sztangi, ciężkie hantle czy inne przyrządy znane z siłowni, ale budżet w zupełności wystarczy na zakup kilku podstawowych sprzętów, dzięki których będziemy w stanie utrzymać nasze ciało w formie.

Linki umieszczone w artykule prowadzą do stron Ceneo.pl i Amazon.pl, jeśli zdecydujesz się na zakup z linków – Fitnessowy.NET otrzyma prowizję, która umożliwi dalsze funkcjonowanie tego serwisu.

Co kupić do małej, domowej siłowni?

Urządzając małą domową siłownię musimy stawiać na sprzęt, który da nam najwięcej możliwości treningowych przy najniższych możliwych kosztach, stąd w tym zestawieniu nie znajdziesz hantli, ławeczki czy innych sprzętów, które mogłyby zbyt szybko wyczerpać budżet.

trx loev

Dobra jakościowo kopia taśm TRX będzie dobrą podstawą dla każdej domowej siłowni. Idealnym rozwiązaniem byłby produkt marki LOEV, który zawiera w zestawie mocowanie umożliwiające nam podwieszenie taśm pod sufitem, jednak ostatnio pojawiły się problemy z dostępnością tego produktu (możesz poszukać tutaj), stąd musimy zdecydować się na inne rozwiązanie. Najtańszy zestaw z tym mocowaniem to produkt firmy Sling Sports (link), ale możemy się tez zdecydować TRX bez takiego mocowania – np. polskiego importera, marki 4Fizjo (link) + dokupić osobno mocowanie sufitowe (jeśli nam się przyda – link). Koszt zakupu: od 100 do 250 zł.

Kettlebells firmy Kawmet to dość tanie, żeliwne odważniki które posłużą długie lata. Mając ograniczony budżet wybieramy tylko jeden odważnik, który będzie dla nas sprzętem uniwersalnym. Kobiety powinny zdecydować się na zakup kettlebell’a o wadze 12 lub 16 kg, mężczyźni – 20 kg. Koszt: 120-250 zł.
Link do odważników: Amazon / czasem pojawiają się na OLX

Zestaw gum do ćwiczeń, tak Power Band jak i Mini Band to bardzo tanie i użyteczne wyposażenie każdej domowej siłowni. Powerbandy możemy wykorzystać jako akcesorium stanowiące dodatkowe obciążenie treningowe, a także jako coś co pomoże nam się dobrze rozgrzać i zmobilizować.
Jako że nie ma dużych różnic jakościowych między producentami, można się kierować ceną. W przypadku Power Bandów fajny zestaw firmy SportVida znajdziemy już za niecałe 50 złotych na Ceneo. Dobre jakościowo mini bandy marki TRX znajdziemy na Amazon za zaledwie 15 zł (gumowe) lub 40 zł (materiałowe)

Mata antypoślizgowa firmowana przez TRX to tanie (70 zł z przesyłką) i dobre rozwiązanie do domowej siłowni. Umieszczone na niej pasy i znaczniki stanowią dobre punkty orientacyjne podczas treningu w podwieszeniu.
Link: Amazon

Jeśli dysponujesz większym budżetem, lub szukasz ogólnych porad dotyczących domowej siłowni, sprawdź te artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Cię zainteresować