Domowa siłownia do 500 złotych

domowa siłownia

Czy możliwe jest stworzenie domowej siłowni za mniej niż 500 złotych? Tak! Oczywiście nie możemy liczyć tutaj na sprzęt taki jak sztangi, ciężkie hantle czy inne przyrządy znane z siłowni, ale budżet w zupełności wystarczy na zakup kilku podstawowych sprzętów, dzięki których będziemy w stanie utrzymać nasze ciało w formie.

Co kupić do małej, domowej siłowni?

Urządzając małą domową siłownię musimy stawiać na sprzęt, który da nam najwięcej możliwości treningowych przy najniższych możliwych kosztach, stąd w tym zestawieniu nie znajdziesz hantli, ławeczki czy innych sprzętów, które mogłyby zbyt szybko wyczerpać budżet.

nubrey trx

Dobra jakościowo kopia taśm TRX będzie dobrą podstawą dla każdej domowej siłowni. Niezłą jakość znajdziemy w produktach polskiej marki Nubrey, gdzie za około 100 złotych dostaniemy prosty zestaw pasów treningowych. Nieco drożej można znaleźć produkty marki 4 Fizjo (około 120 zł). Niestety nie ma w tych zestawach mocowania sufitowego, które może okazać się przydatne. Najtańszy zestaw z tym mocowaniem to produkt firmy Sling Sports (link), ale możemy też dokupić osobno mocowanie sufitowe (jeśli nam się przyda – link). Koszt zakupu: od 100 do 250 zł.

Kettlebells firmy Kawmet to dość tanie, żeliwne odważniki które posłużą długie lata. Mając ograniczony budżet wybieramy tylko jeden odważnik, który będzie dla nas sprzętem uniwersalnym. Kobiety powinny zdecydować się na zakup kettlebell’a o wadze 12 lub 16 kg, mężczyźni – 20 kg. Koszt: 120-250 zł.
Link do odważników: Amazon / czasem pojawiają się na OLX

Zestaw gum do ćwiczeń, tak Power Band jak i Mini Band to bardzo tanie i użyteczne wyposażenie każdej domowej siłowni. Powerbandy możemy wykorzystać jako akcesorium stanowiące dodatkowe obciążenie treningowe, a także jako coś co pomoże nam się dobrze rozgrzać i zmobilizować.
Jako że nie ma dużych różnic jakościowych między producentami, można się kierować ceną. W przypadku Power Bandów fajny zestaw firmy SportVida znajdziemy już za niecałe 50 złotych na Ceneo. Dobre jakościowo mini bandy marki TRX znajdziemy na Amazon za zaledwie 15 zł (gumowe) lub 40 zł (materiałowe)

Mata antypoślizgowa firmowana przez TRX to tanie (70 zł z przesyłką) i dobre rozwiązanie do domowej siłowni. Umieszczone na niej pasy i znaczniki stanowią dobre punkty orientacyjne podczas treningu w podwieszeniu. Alternatywą mogą być maty Bodymate, albo tak naprawdę dowolne, przyzwoitej jakości (o grubości min. 5 mm) maty treningowe.

Jeśli dysponujesz większym budżetem, lub szukasz ogólnych porad dotyczących domowej siłowni, sprawdź te artykuły:

Linki umieszczone w artykule prowadzą do stron Ceneo.pl i Amazon.pl, jeśli zdecydujesz się na zakup z linków – Fitnessowy.NET otrzyma prowizję, która umożliwi dalsze funkcjonowanie tego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować