Domowa siłownia do 500 złotych

domowa siłownia

Czy możliwe jest stworzenie domowej siłowni za mniej niż 500 złotych? Tak, jednak musimy w tym przypadku kupować mądrze. To znaczy, że musimy wybierać sprzęty dające maksimum możliwości treningowych za swoją cenę. Dobrym przykładem tutaj mogą być pasy do treningu w podwieszeniu (kopie TRX), które pozwalają na kompleksowy trening całego ciała. Gumy Powerband i miniband także wpisują się w tę kategorię, podobnie jak hantle czy odważniki kettlebells. Ze względu na ograniczony budżet nie ma sensu kupować ławeczki – i tak w tej cenie nie znajdziemy niczego dobrego, poza tym nie wystarczy na zakup hantli czy sztangi aby z tej ławeczki korzystać.

Co kupić do małej, domowej siłowni?

Urządzając małą domową siłownię musimy stawiać na sprzęt, który da nam najwięcej możliwości treningowych przy najniższych możliwych kosztach, stąd w tym zestawieniu nie znajdziesz hantli, ławeczki czy innych sprzętów, które mogłyby zbyt szybko wyczerpać budżet.

Bjorness TRX

Dobra jakościowo kopia taśm TRX będzie dobrą podstawą dla każdej domowej siłowni. Najtańsze przyzwoite kopie TRX robi 4 Fizjo (około 120 zł). Niestety nie ma w tych zestawach mocowania sufitowego, które może okazać się przydatne, a sam karabińczyk może okazać się zbyt słaby dla cięższych osób. Lepszą jakościowo alternatywą są pasy RS Sport, z blokowanym na śrubę karabinkiem głównym kosztujące w chwili aktualizacji artykułu 177 złotych z przesyłką.

Kettlebells firmy Kawmet to dość tanie, żeliwne odważniki które posłużą długie lata. Mając ograniczony budżet wybieramy tylko jeden odważnik, który będzie dla nas sprzętem uniwersalnym. Kobiety powinny zdecydować się na zakup kettlebell’a o wadze 12 lub 16 kg, mężczyźni – 20 kg. Koszt: 120-250 zł.
Kettlebell znajdziesz między innymi na Amazon.
Uwaga! Jeśli nie przeszkadza Ci kupno używanego sprzętu, możesz też z powodzeniem szukać odważników żeliwnych na OLX w swojej okolicy. O ile odważnik nie upadł na beton i nie ma wyraźnego pęknięcia, użytkowanie widać zwykle jedynie po wytartej farbie.

Zestaw gum do ćwiczeń, tak Power Band jak i Mini Band to bardzo tanie i użyteczne wyposażenie każdej domowej siłowni. Powerbandy możemy wykorzystać jako akcesorium stanowiące dodatkowe obciążenie treningowe, a także jako coś co pomoże nam się dobrze rozgrzać i zmobilizować.
Jako że nie ma dużych różnic jakościowych między producentami, można się kierować ceną. Kosztujący 30 złotych zestaw 4 gum Amonax w warunkach mojego studia treningu personalnego wytrzymuje pół roku regularnego użytkowania. Powerbandy zwykle wytrzymują w moim studiu około roku – kupowałem w Action (póki były), a ostatnio zamówiłem gumy z Atemi Sports (od 30 zł)

mata fitness

Mata antypoślizgowa Bodymate przeznaczona do jogi (długa, dość cienka) pozwoli wygodnie wykonywać ćwiczenia na podłodze bez ślizgania się. Koszt w przypadku tej maty to około 55 złotych, ale sprawdzą się także dowolne, przyzwoitej jakości (o grubości min. 5 mm) maty treningowe. Jeśli planujesz ćwiczyć w domu jogę lub Pilates, wybierz maty o długości 180 cm (klasyczne “fitnessowe” maty mają 120 cm).

Do innych, tanich akcesoriów treningowych godnych rozważenia przy tworzeniu domowej siłowni należą między innymi dyski poślizgowe (które możesz kupić już za 20 zł), piłki do Pilatesu czy też zestawy hantli regulowanych.

Jeśli dysponujesz większym budżetem, lub szukasz ogólnych porad dotyczących domowej siłowni, sprawdź te artykuły:

Linki umieszczone w artykule prowadzą do stron Ceneo.pl i Amazon.pl, jeśli zdecydujesz się na zakup z linków – Fitnessowy.NET otrzyma prowizję, która umożliwi dalsze funkcjonowanie tego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować