Olimp Matrix PRO 32 – baton białkowy w teście

Produkt najbardziej znanego polskiego producenta odżywek – firmy Olimp – obecny jest na rynku już od ładnych kilku lat. Dostępny w trzech smakach – czekoladowym, waniliowym i kokosowym i całkiem przystępnej jak na produkt low-carb cenie oscylującej w widełkach od 5 do 8 złotych (nawet na siłowniach) za 80-cio gramowy baton. O tym, że zdobył szerokie grono swoich zwolenników można się przekonać obserwując jak szybko “schodzą” te batony na tle konkurencji wszędzie, gdzie są tylko dostępne. Ale czy zasłużenie?

Baton białkowy Matrix

Olimp Matrix PRO 32 – najważniejsze informacje

80 gram wagi, od 25,1 (smak czekoladowy) do 25,6 (smak kokosowy) gram białka na baton. Węgle? Głównie w formie polioli (alkoholi wielowodorotlenowych), których znajdziemy  w każdym batonie około 15 gram. Ilość cukrów prostych nikogo nie przyprawi o zawrót głowy – nieco ponad 3 gramy, czyli niewiele ponad połowę łyżeczki do herbaty. Wybrane przez producenta substancje słodzące nie znajdują się na żadnych listach ostrzegawczych, i są uważane za bezpieczne – nadmierne spożycie może jednak wywołać efekt przeczyszczający, więc traktowanie kilku batonów “na raz” jako substytut kaloryczny obiadu może nie być najbardziej udanym pomysłem. Białka użyte do produkcji batonu zostały pozyskane z mleka, soi i glutenu pszennego. Niestety producent nie pokusił się o podawanie ich proporcji. Skład batonu uzupełnia bogaty kompleks mineralno-witaminowy, zaspokajający od 15 (magnez) do 51 (fosfor) procent dziennego zapotrzebowania na szereg minerałów i witamin. Baton cechuje stosunkowo niska kaloryczność – od 253 (czekolada) do 258 (pozostałe smaki) kalorii na baton.

Konsystencja w środku - o ile nie trafimy na grudki - bardzo przyjemna ;)
Konsystencja w środku – o ile nie trafimy na grudki – bardzo przyjemna 😉

A teraz w praktyce…

Batony są całkiem smaczne – mi osobiście najbardziej przypadła do gustu wanilia, ale czekolada i kokos również są niczego sobie. Całkiem miłe urozmaicenie na tle części innych batonów low-carb podczas jedzenia których trzeba czasem zerknąć czy czasem nie pomyliliśmy się i nie zaczęliśmy zjadać trocin tudzież innego pudełka po butach. Zastrzeżenia można mieć co do występujących w nich czasami grudek (nie przegryzaj na siłę, można zęba złamać), ale takie sytuacje zdarzyły mi się 2-3 razy przez ostatnie 2 lata. Cena również nie odstrasza, szczególnie jeśli kupujemy batony w sieci – czasami zdarzają się promocje z cenami poniżej 5 złotych za baton (cena detaliczna producenta to 7,70 zł).

Podsumowując: smaczny baton białkowy w bardzo atrakcyjnej cenie.

Można tu trafić wyszukując…

  • Olimp Matrix opinie
  • Olimp baton białkowy
  • Tani baton białkowy
  • Baton low-carb

Matrix PRO 32

8.5

Zawartość % białka

8.4/10

Skład

8.8/10

Smak

9.0/10

Cena

7.0/10

Cena/jakość (subiektywnie)

9.5/10
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować