Pistolet do masażu Mebak Chic w teście. Czy warto kupić?

Mebak Chic pistolet do masażu w teście
Mebak Chic to 6 testowany przeze mnie pistolet do masażu.

Mebak Chic to szósty testowany przeze mnie pistolet do masażu. Podobnie jak niemal wszystkie poprzednie (jeden był wypożyczony), i ten został przeze mnie zakupiony do testu. Zaintrygowała mnie jego nieco podobna do konstrukcji wcześniej testowanego Medcursora budowa, i całkiem dobre opinie na Amazonie, gdzie ten pistolet jest wyceniony na nieco poniżej 400 złotych. Czy jednak faktycznie warto wydać na niego tę kwotę, czy lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych do wspomnianego pistoletu Medcursor? Przekonacie się w dalszej części testu.

mebak chic zestaw akcesoriów
Zestaw jaki otrzymujemy z pistoletem. Kabel do ładowania, instrukcja, 8 końcówek masujących oraz torba transportowa

Dane techniczne

Producent na polskim Amazonie zbyt chętnie nie chwali się danymi technicznymi, za to zdecydowanie chętniej zachęca 8 dołączonymi głowicami masującymi. Z instrukcji i informacji z innych wersji językowych można się dowiedzieć, że pistolet ten wyposażony jest w baterię o pojemności 2000 mAh, silnik o mocy 20W z 6 trybami pracy oraz 8 milimetrowy skok głowicy. Waga podawana przez producenta – 886 gramów – jest całkowicie realna. Waga kuchenna pokazała dla pistoletu z założoną końcówką kulistą 906 gramów, więc można przyjąć że tutaj producent nie mija się z prawdą. Czas pracy na baterii, szacowany przez producenta na 2 godziny, również jest całkowicie realny. Zdecydowanym plusem jest zastosowanie ładowania kablem USB-C, dzięki czemu urządzenie możemy podładować niemal każdą domową ładowarką.

mebak końcówki
8 końcówek do pistoletu? Fajnie, ale czy to nie przerost formy nad treścią?

Mam pewne zastrzeżenia co do deklarowanej amplitudy skoku głowicy – podobnie jak w przypadku testowanego latem Pulsio Air, i tutaj zamiast spodziewanych 8 milimetrów stwierdziłem 6,5 mm. Jest to o tyle dziwne, że pistolet gabarytowo jest naprawdę sporych rozmiarów, i o ile w małym urządzeniu do masażu jest to zrozumiałe, o tyle tutaj… no nie do końca.

Pierwsze wrażenie

Mebak Chic trafia do nas w całkiem estetycznym pudełku, nieco bardziej kompaktowym aniżeli w przypadku testowanego wcześniej pistoletu Medcursor. 8 końcówek masujących to bardziej chwyt marketingowy, aniżeli coś, z czego będziemy korzystać na co dzień, szczególnie że kształt niektórych naprawdę jest mocno… zaskakujący? Półokrągła końcówka, którą producent zaleca do stosowania na mięśniach ramion i “innych dużych mięśniach” (łechta ego, hehe 😉 ) ma tak dużą powierzchnię styku, że w połączeniu z małą mocą urządzenia bardziej łaskocze niż masuje.

Mebak pistolet porównanie
Porównanie wielkości Mebak vs testowany wcześniej Medcursor. Ten drugi jest minimalnie mniejszy i znacznie mocniejszy.

Sama jakość wykonania urządzenia jest całkiem niezła – ale powiedzmy sobie szczerze, w tej cenie tego już powinniśmy oczekiwać. Podczas pracy na najwyższych trybach pistolet jest trochę głośniejszy niż Medcursor czy Comfier, ale w dalszym ciągu nie jest to nic, co by mogło przeszkadzać innym znajdującym się w tym samym pomieszczeniu.

Skuteczność działania

Mimo zaskakująco niskiej mocy silnika, pistolet ten dość trudno zatrzymać o ciało. Oczywiście nie jest to moc taka, jak w najlepszych urządzeniach, ale porównywalna do mini pistoletu Comfier, i wyższa niż w przypadku tanich pistoletów no-name z Allegro czy testowanego kilka miesięcy temu Breo MG-2. Subiektywnie muszę jednak stwierdzić, że skuteczność rozluźniania mięśni pistoletem Mebak Chic jest niższa niż we wszystkich testowanych dotychczas konstrukcjach. Mimo słabszego silnika testowane wspomniany wcześniej Breo MG2 miał dużo większą amplitudę ruchu i dzięki temu rozluźniał lepiej. Comfier, Kica i Pulsio z kolei – pistolety o porównywalnym skoku głowicy – są zwyczajnie mocniejsze, a najwyższy tryb skutkuje szybszym ruchem głowicy.

Tryby pracy Mebak Chic
Tryb pracy (1 z 6) wybieramy za pomocą przycisku z tyłu urządzenia. Tutaj też znajdziemy gniazdo ładowania USB-C

Te różnice odczują przede wszystkim osoby trenujące regularnie. Osoby prowadzące siedzący tryb życia, niećwiczące, prawdopodobnie nawet nie będą musiały korzystać z najwyższych trybów pracy Mebak Chic i dla nich to urządzenie będzie w zupełności wystarczające. Musimy sobie powiedzieć jednak jasno, że ten pistolet do masażu jest znacznie lepszy niż większość niemarkowych urządzeń dostępnych na platformach takich jak Allegro czy Alliexpress. Urządzeń Noname wyglądających tak, jak pistolet leżący na zdjęciu poniżej obok testowanego Mebak’a powinniśmy się wystrzegać za wszelką cenę.

mebak chic obok noname
Pistolet Noname (po prawej) z Allegro to coś, czego powinniśmy unikać jak ognia. Dużo słabszy niż Mebak i z wątpliwej jakości baterią.

Czy warto kupić Mebak Chic?

Moim zdaniem pistolet ten nie jest wart kwoty, za którą wystawiony jest na Amazonie. Wycena na poziomie 379 złotych powoduje, że znajduje się on w tej samej półce cenowej co znacznie mocniejszy, dysponujący większym skokiem głowicy i lepszą baterią Medcursor (499 złotych). Jeśli jednak znajdziemy ten pistolet nowy w niższej cenie – do 200 złotych (OLX / Allegro), to można zakup rozważyć jako budżetowa alternatywa, szczególnie jeśli nie należymy do osób intensywnie trenujących. Jeśli obecnie zastanawiasz się nad zakupem pistoletu do masażu, sprawdź dedykowany artykuł “Jaki pistolet do masażu kupić?“, który pomoże dokonać Ci właściwego wyboru.

Linki prowadzące do Amazon, Ceneo i innych komercyjnych serwisów zewnętrznych znajdujących się w artykule mają charakter afiliacyjny. To znaczy, że Fitnessowy.NET może otrzymać wynagrodzenie za kliknięcie lub zakup przedmiotu z linka. Dzięki przychodom z tego źródła strona jest bezpłatna i pozbawiona irytujących reklam. Jeśli chcesz wesprzeć działanie strony, zobacz jak możesz tego zrobić w zakładce Wsparcie.

Mebak Chic

379 zł
6.2

Jakość wykonania

9.0/10

Moc urządzenia

5.5/10

Skok głowicy

6.0/10

Dołączone akcesoria

9.0/10

Czas pracy na baterii

6.0/10

Wrażenia z użytkowania

5.0/10

Stosunek cena / jakość

3.0/10

Zalety

  • Dobra jakość wykonania
  • Duża ilość dołączonych końcówek

Wady

  • Niska moc silnika
  • Mały skok głowicy
  • Wysoka cena jak na pistolet o tych parametrach
  • Stosunkowo mała bateria
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować