Po tych cechach poznasz profesjonalne błotniki rowerowe

błotniki rowerowe
Artykuł nadesłany przez partnera serwisu

Zdarzyło Ci się kiedyś wrócić z wyprawy w trudnym terenie lub w deszczu z kompletnie zabrudzonym ubraniem, nie wspominając nawet o jednośladzie? Błotniki rowerowe to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie takich problemów (a także tych zdecydowanie poważniejszych). Poniżej znajdziesz cechy, na które warto zwrócić uwagę, dokonując wyboru.

Dlaczego potrzebujesz błotników rowerowych?

W dzisiejszych czasach większość rowerów opuszcza fabrykę, a następnie sklep bez błotników. W związku z tym jest to także jedno z najczęściej wybieranych akcesoriów, które musimy wybrać i zakupić samodzielnie. I nie warto pomijać tego kroku. Dlaczego? Za montażem błotników rowerowych przemawia kilka istotnych argumentów:

  1. Uniknięcie zanieczyszczeń: jazda po błocie czy w deszczu oznacza bardzo wysokie ryzyko pobrudzenia zarówno rowerzysty, jak i roweru i ich otoczenia przez wyrzucane spod opon zanieczyszczenia. Błotniki rowerowe stanowią dla nich trwałą i pewną barierę.
  2. Ochrona roweru: spod opon poza błotem wyrzucane są także kamyczki, żwir czy inne drobne elementy, które mogą uszkadzać lakier, ale także trafiać do wnętrza konstrukcji amortyzatorów i tym samym przyczyniać się do ich niszczenia.
  3. Stylowy wygląd: niezależnie do rodzaju roweru i Twoich indywidualnych oczekiwań estetycznych, znajdziesz interesujące propozycje. Do dyspozycji pozostają błotniki enduro i MTB, które znakomicie sprawdzają się w tego typu jednośladach, jednak nie brakuje również rozwiązań, które okażą się świetnym uzupełnieniem popularnych rowerów miejskich.

Na co zwrócić uwagę, wybierając błotniki rowerowe?

Szeroki wybór sprawia, że warto poświęcić nieco czasu na porównanie propozycji poszczególnych producentów. Sprawdźmy, czym warto się kierować, wybierając model idealnie dostosowany do Twojego roweru na podstawie błotników rowerowych 4-bike.

Trwały materiał

Błotniki rowerowe muszą radzić sobie ze stosunkowo dużym obciążeniami. Dlatego powinny być wykonane z materiałów, które będą charakteryzowały się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne, w tym oczywiście wilgoć, ale również promieniowanie UV. Nie bez znaczenia pozostaje wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, która okaże się kluczowa w przypadku np. wyrzucania spod opon kamieni czy gałęzi.

Nienaganny styl

Swego czasu panowała moda na zdejmowanie błotników rowerowych ze względów estetycznych. Dziś jest zupełnie inaczej. Bez trudu znajdziesz modele, które będą atrakcyjne wizualnie. I to niezależnie od stylu, jaki preferujesz, czy rodzaju roweru, jakim się poruszasz.

Łatwy montaż i dopasowanie do roweru

Zakładanie błotników nie sprawi problemów nawet osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia z mechaniką rowerową. Wynika to z ich doskonałego dostosowania do różnych typów pojazdów i konstrukcji. Znajdziesz zarówno błotniki rowerowe 29 cali, jak i te projektowanie z myślą o mniejszych rowerach (np. błotniki rowerowe 24 cale lub mniejsze, które powstały z myślą o rowerach dla dzieci).

Niska waga

W przypadku błotników enduro czy MTB ważną kwestią okaże się niska waga. Zwłaszcza jeżeli zamierzasz zamontować je na rowerach, które będą miały brać udział w rywalizacji z innymi.

Uniwersalność

Dobre błotniki rowerowe sprawdzą się niezależnie od rodzaju roweru i jego przeznaczenia. Warto więc założyć je jak najwcześniej po jego zakupie, nawet jeśli będziesz przede wszystkim poruszać się po asfalcie. Dzięki temu upewnisz się, że jesteś przygotowany na każde wyzwanie oraz warunki terenowe i pogodowe.

Artykuł sponsorowany opublikowany na zlecenie partnera serwisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować