Zegarki i akcesoria Garmina w kapitalnej promocji

Garmin Fenix 7 Pro kupiony na promocji
Garmin Fenix 7 Pro, którego kupiłem parę dni temu na promocji z Amazon.de. Obecnie możemy go zamówić także z Polski. Artykuł zawiera linki afiliacyjne

Wiosenne okazje Amazon skończyły się parę dni temu, a na polską stronę właśnie… zawitały najlepsze ceny na kilka urządzeń Garmina w tym roku. Przeceniono zarówno topowego Fenixa 7 Pro, który obecnie z polskiej strony możemy zamówić o około 700 złotych taniej niż u konkurencji, ale także kilka innych, ciekawych zegarków i akcesoriów. Na przecenie znajdziemy także bazową wersję Fenixa 7, Venu 3S, Forerunnera 255 oraz pulsometry. Poniżej krótki opis przecenianych produktów, wraz z informacją na temat najniższej ceny na polskim rynku (wziętej z porównywarki Ceneo).

Aktualizacja 05.04.2024: aktualizacja cen i weryfikacja dostępności.

Garmin Venu 3S za 1627 złotych

garmin venu 3s

Garmin Venu 3S to dedykowany kobietom, lifestyle’owy smartwatch o średnicy tarczy 41 milimetrów i rekordowo niskiej wadze – 27 gramów. Ten wyposażony w AMOLED’owy wyświetlacz zegarek funkcjonalnie jest najbardziej zbliżony do modelu Venu 2 Plus, jednak w nowej generacji otrzymujemy więcej funkcji sportowych. Dodano szereg nowych sportów (w tym jazda na e-bike czy akcesoriów rowerowych, a także funkcje analizy treningów znane z modeli Forerunner czy Fenix. Dostajemy tutaj raport poranny, informacje o korzyściach z wykonanego treningu oraz informacje o dynamice biegu i generowanej mocy. To czego w tej serii nie znajdziemy to informacji o gotowości treningowej czy sugerowanych treningów wytrzymałościowych, za to otrzymamy przypomnienia o aktywności i odpoczynku.
W największym skrócie – Venu 3 generacji to prawdziwy, lifestylowy zegarek sportowy, którego funkcje sportowe dla znacznej części trenujących rekreacyjnie będą w zupełności wystarczające..

Na polskim Amazonie kupimy go za około 1630 złotych – o około 400 taniej, aniżeli oferty z porównywarki Ceneo.

Garmin Forerunner 255 za 1117 złotych

Forerunner 255 to jeden z najlepszych zegarków sportowych Garmina w kategorii cena do jakości. Mamy tutaj zdecydowaną większość ofertowanych trybów sportowych, z triathlonem i MTB włącznie, obsługę czujników rowerowych oraz sterowanie akcesoriami. Nie znajdziemy tutaj dotyku ani AMOLED’owego wyświetlacza znanego z niedawno wprowadzonego modelu 165, jednak pod względem funkcjonalnym jest to bardzo dobry, a przede wszystkim niedrogi zegarek sportowy z wbudowanym pulsometrem, pulsoksymetrem, GPS z obsługą GNSS oraz solidną szybką Gorilla Glass 3. 1116 złotych z polskiego Amazona to cena niższa o około 150-250 złotych aniżeli oferty konkurencji (wariant bez pamięci na muzykę). Jeśli chodzi o możliwości sportowe, ta konstrukcja naprawdę niewiele ustępuje znacznie drożej pozycjonowanym Fenix’om 7 Standard i Epix’om drugiej generacji.

Wersja Music tego zegarka także trafiłą na przecenę, i możemy ją kupić za niecałe 1200 złotych.

Fenix 7 za 1810 złotych

garmin - okazje na amazonie
Garmin Fenix 7S używany przez moją klientkę

Podstawowa wersja Fenixa 7 nie dysponuje ładowaniem solarnym (które jest bardziej bajerem niż użyteczną funkcją), dwuzakresowym GPS, wbudowanymi mapami czy latarką, jest za to znacznie tańsza niż wprowadzona później wersja Pro. Podobnie jak droższy odpowiednik monitoruje przez cały dzień nasz poziom tętna i natlenienia krwi, szacuje poziom energii (Body Battery) i analizuje sen. Jakość samego odbiornika GPS jest w tym zegarku znacznie poprawiona w stosunku do poprzednika – Fenixa 6 Pro – który w wielu przypadkach zawodził i podawał niepoprawne odczyty. Cena z Amazona – 1810 złotych – jest o około 300-400 złotych niższa niż najtańsze oferty z polskich sklepów internetowych. Przeceniono także wersję z mniejsza tarczą – Fenix’a 7S, którego obecnie wyceniono na 1890 złotych.

Garmin HRM Pro Plus za 389 złotych

hrm pro plus

Topowy pasek do pomiaru tętna Garmina standardowo na Amazonie jest oferowany za 425 złotych, a w polskiej dystrybucji jego cena kształtuje się na poziomie od 430 do 499 złotych. Mamy tutaj więc faktyczną przecenę o około 10% w stosunku do ceny regularnej. HRM Pro Plus jest paskiem dwusystemowym, działającym zarówno w oparciu o protokół Bluetooth Low Energy / Smart jak i ANT+. Oprócz dokładnego pomiaru tętna, pasek raportuje także zaawansowane metryki dla biegaczy, takie jak dynamika biegu (w tym kadencja), długość kroku i czas kontaktu stopy z ziemią, co pomaga w usprawnieniu techniki biegowej.

Garmin Venu 2 Plus za 1222 złote 1500 złotych

Garmin Venu 2 Plus to wielofunkcyjny smartwatch o sportowym charakterze, który łączy w sobie zaawansowane funkcje zdrowotne i fitness z inteligentnymi możliwościami. Wyposażony w kolorowy, dotykowy ekran AMOLED, Venu 2 Plus oferuje GPS, monitorowanie tętna, SpO2, a także wiele profili aktywności. Wzbogacony o mikrofon i głośnik, umożliwia odbieranie połączeń telefonicznych i korzystanie z asystentów głosowych bezpośrednio z zegarka. To właśnie ta funkcja (raz możliwość wykonywania pomiarów EKG – niestety jeszcze niedostępna w Polsce) – wyróżnia go od swojego “podstawowego” wariantu. Cena z Amazon do niedawna była o blisko 400 złotych niższa niż oferty konkurencji, jednak zdążyła wrócić do swojego poprzedniego poziomu i obecnie bardziej opłacalnym jest zakup Venu 3 generacji.

garmin venu 2 plus

W porównaniu do zegarków Forerunner i Fenix, Venu 2 Plus posiada mniej rozbudowane funkcje sportowe. Nie znajdziemy tutaj raportu o stanie gotowości do treningu, funkcji triathlonowych czy rozbudowanych funkcji sportowych. Przykładowo, tak jak w Fenixie i Forerunnerze znajdziemy wiele różnych wariantów biegania, tak w Venu możemy wybrać tylko bieg na bieżni i bieg w plenerze. Podobnie sprawa się ma z funkcjami rowerowymi – mamy do dyspozycji tylko jazdę na rowerze stacjonarnym oraz zwykłym, bez rozróżnienia na MTB, szosę i gravel. Prostsza wersja tego zegarka również dostępna jest w dobrej cenie – od 1030 złotych.

Garmin Fenix 7 Pro za 2588 złotych

Jeszcze parę dni temu aby złapać tego Fenixa w dobrej cenie, trzeba było zamawiać z niemieckiego Amazona. Ja tak zrobiłem (i nie żałuję – test wkrótce), kupując go za 599 euro plus 5,95 Euro przesyłka. Teraz możemy go zamówić z polskiej strony z darmową dostawą za 2833 złote przy najniższych cenach konkurencji na poziomie 3050 złotych. W najlepszym momencie można było go wyrwać za 2588 złotych, ale ceny konkurencji także poszły nieco do góry…

garmin fenix 7 pro
Fenix 7 Pro trafił do mnie we wtorek. Test na portalu opublikuję wkrótce, jak się z nim trochę “zaprzyjaźnię”

Fenix 7 Pro wyposażony jest w najnowszy czujnik Elevate 5 generacji z wbudowanym pulsoksymetrem, posiada dwuzakresowy GPS i wbudowane mapy TOPO. Zegarkiem sterujemy za pomocą przycisków oraz dotykowego ekranu, który w porównaniu z moim poprzednim Fenixem (5 Plus) jest znacznie czytelniejszy i… bardziej kolorowy. Od najwyższego wariantu Fenixa – wersji Sapphire Solar – odróżnia się tylko zastosowaniem stalowej koperty i szkła Power Glass zamist tytanu i szafiru. Funkcjonalnie jest to dokładnie ten sam zegarek.

Bonus: pistolet do masażu Medcursor za 325 złotych

pistolety do masażu w promocj
Pistolet Medcursor (po prawej) używam od 2022 roku w moim studiu treningowym – bez najmniejszych problemów

Czytelnikom tego bloga pistoletu do masażu tej firmy przedstawiać nie muszę. To najlepszy, testowany przeze mnie, pistolet w cenie do 500 złotych. Przez ostatni rok był głównie dostępny za 499 złotych, więc obniżka ceny do 325… no co tu dużo mówić, robi robotę. Test możecie przeczytać tutaj, a kupić możecie go z tego linku.

Umieszczone w artykule linki mają charakter afiliacyjny. Fitnessowy.NET może otrzymać prowizję od zakupów dokonanych za ich pośrednictwem, to z kolei sprawia że serwis jest pozbawiony reklam i darmowy. Inne metody wsparcia działania strony opisane są w zakładce “wsparcie

2 komentarzy
  1. Najgorsza firma. Kupiłem ich nawigację . W trakcie gwarancji trzy razy zgłaszałem reklamację (każda trwała dosyć długo). Za każdym razem dostawałem nowy egzemplarz a na koniec i tak zostałem z ręką w nocniku. NIE POLECAM TEJ FIRMY NIKOMU.

    1. Cześć, jakie miałeś urządzenie? Mam trochę sprzętu z Garmina (3 zegarki i nawigacja rowerowa edge 530 z czujnikami) plus z racji pracy mam kontakt z dużą ilością sprzętu sportowego tej firmy i problemy zdarzają się bardzo rzadko – w ciągu ostatniego roku spotkałem się tylko z jednym Fenixem 7 standard w którym nie działał pulsometr i został wymieniony na gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować