10 tysięcy burpee w 24 godziny, a to wszystko w szczytnym celu

10 tysięcy burpees Michał Zwolak

Już jutro – 3 grudnia – wrocławski trener personalny Michał Zwolak podejmuje rękawicę wyzwaniu polegającym na wykonaniu ponad 10 tysięcy Burpees. To popularna, szczególnie w świecie Crossfitowym, wariacja ćwiczenia “padnij – powstań” zakończonego lekkim wyskokiem. Wyzwanie jest okazją do zwrócenia uwagi na zbiórkę prowadzoną dla małej dziewczynki – Mai Kubabskiej – chorującej na choroby ośrodkowego układu nerwowego – heteroterapię istoty szarej oraz pachygyrię.

Osoby chcące wesprzeć mentalnie Michała i wrzucić coś do puszki zbiórki w miejscu wyzwania, mogą obserwować jego zmagania we wrocławskim studiu treningowym Strength & Conditioning Performance na ul. Międzyleskiej 4. Start wyzwania wyznaczono na godzinę 9:00 Wydarzenie będzie można obserwować również poprzez Internet – transmisja będzie się odbywała na Facebook’owej stronie wydarzenia dostępnej pod tym linkiem. Osoby które chciałyby wesprzeć zbiórkę, a nie mogą dotrzeć na miejsce wyzwania, mogą to zrobić w sieci, wpłacając na zbiórki prowadzone na portalach Zrzutka.pl i Pomagam.pl.

To nie pierwsza podobna akcja w wykonaniu Michała

Dla Michała Zwolaka jest to kolejne tego typu wyzwanie. W grudniu ubiegłego roku w ciągu 12 godzin wykonał 6061 burpees, co stanowiło w tamtym czasie nieoficjalny rekord Guinessa. Zbierał wtedy pieniądze na leczenie niespełna 11-letniej Marysi, a wcześniej – w marcu 2021 roku – wykonał 4000 padnij-powstań w ciągu niespełna 8 godzin zbierając pieniądze dla chorego Bartka.

Oczywiście wykonanie takiej ilości burpees wymaga odpowiedniego przygotowania. Michał od ponad dwóch miesięcy trenuje do wyzwania, stopniowo zwiększając ilość wykonywanych “padnij-powstań”, tak by organizm zaadoptował się do wysiłku i nie odmówił posłuszeństwa podczas próby. To także hartowanie głowy – jak możemy przeczytać w Instagramowym wpisie, w ciągu ostatnich 9 tygodni wykonał około 55 tysięcy padnij powstań.

Aktualizacja: akcja zakończona pełnym sukcesem!

Ostatecznie Michałowi udało się wykonać 10 294 powtórzenia Burpee w ciągu 24 godzin. Sama zbiórka również odniosła zdecydowany sukces – w trakcie wyzwania udało się zebrać do skarbonki ponad 18 tysięcy złotych, co jest kapitalnym wynikiem biorąc pod uwagę niszową specyfikę tego wydarzenia. Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować