4 niedoceniane ćwiczenia treningu siłowego

niedoceniane ćwiczenia - spacer farmera
Spacer farmera możemy wykonywać z wieloma różnymi sprzętami. Trap Bar jest jednym z nich

O tym, jak ważny jest trening siłowy pisałem już na łamach strony tak wiele razy, że nie mam zamiaru się po raz kolejny powtarzać. W tym wpisie zajmę się jednak ćwiczeniami, które wiele osób omija szerokim łukiem. W końcu zdecydowanie więcej osób plan układa opierając się na popularnych ćwiczeniach, takich jak przysiad, wyciskanie na ławce czy martwy ciąg, a wiele innych – naprawdę wartościowych – jest pomijanych. W tym artykule przybliżę Ci 4 niedoceniane ćwiczenia treningu siłowego, które warto włączyć do swojego planu treningowego,

Hip Thrust

Hip Thrust to ćwiczenie, które z jednej strony jest chętnie wykonywane przez kobiety, a z drugiej – często pomijane przez mężczyzn. Hip Thrust skupia się na mięśniach pośladkowych i tylnej części ud, co może bezpośrednio przełożyć się na wyniki osiągane w przysiadzie czy martwym ciągu. Jest to także jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na wzmocnienie i powiększenie pośladków. Wykonuje się je poprzez uniesienie bioder w górę, leżąc plecami na ławce, z obciążeniem na biodrach.

Hip Thrust angażuje mięśnie pośladkowe w większym stopniu niż popularne przysiady czy martwe ciągi, co czyni go idealnym wyborem dla osób skupiających się na rozwoju tej partii mięśniowej. Ruch ten przyda się też w planie każdej osoby, która chce poprawić swoje wyniki w martwym ciągu, przysiadzie lub… w osiąganych czasach biegowych.

Spacer farmera – Farmer’s Walk

Spacer farmera z hantlami

Farmer’s Walk to ćwiczenie funkcjonalne, które polega na przeniesieniu ciężarów na pewną odległość. Angażuje ono wiele grup mięśniowych, w tym mięśnie przedramion, ramion, barków, pleców, brzucha i nóg. Spacer farmera poprawia siłę chwytu, stabilizację korpusu oraz ogólną wytrzymałość. To doskonałe ćwiczenie dla osób, które chcą poprawić swoją sprawność fizyczną i przygotować się do codziennych wyzwań, takich jak noszenie zakupów czy przenoszenie ciężkich przedmiotów.

Wzmocnienie siły chwytu i przedramion docenią także osoby trenujące sporty wymagające żelaznego uścisku. Niezależnie od tego czy trenujesz podnoszenie ciężarów, wspinaczkę czy siłujesz się na rękę – spacer farmera może pomóc osiągnąć lepsze wyniki w Twoim sporcie.

Dip (pompki na poręczach)

Dipy angażują głównie mięśnie klatki piersiowej, tricepsów i przedniej części barków. Wykonuje się je na równoległych poręczach, opuszczając i unosząc ciało dzięki silne naszych ramion. Ćwiczenie to jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego wyciskania na ławce, szczególnie dla osób, które mają problemy z nadgarstkami. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia może prowadzić do znacznego wzrostu siły i masy mięśniowej tak mięśni piersiowych, jak i tricepsów.

Kettlebell Swing

Kettlebell Swing to dynamiczne ćwiczenie angażujące praktycznie całe ciało, ze szczególnym naciskiem na mięśnie pośladkowe, tylnej części ud, pleców i brzucha. Polega ono na wykonywaniu wymachów odważnikiem z pozycji między nogami do poziomu ramion,. Jako że technika jego wykonania jest dość skomplikowana, wiele osób (niesłusznie) rezygnuje z tego ruchu.

Swing oburącz

Dobrze wykonany Swing odważnikiem poprawia siłę, wydolność, koordynację i równowagę. To świetne ćwiczenie dla osób, które chcą spalić więcej kalorii, poprawić swoją sprawność fizyczną i zbudować funkcjonalną siłę, przydatną w codziennym życiu.

Jeśli artykuł jest dla Ciebie wartościowy, i chciałbyś czytać więcej podobnych treści na stronie bez wszechobecnych reklam, zobacz jak możesz wesprzeć działanie portalu. Dzięki osobom robiącym zakupy przez linki afiliacyjne, patronów i osoby “stawiające kawę” Fitnessowy.NET może działać bez reklam i śmieciowych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować