Dmitry Klokov oskarżony o doping

klokov doping

Dmitry Klokov jest jednym z sześciu rosyjskich ciężarowców, którym Międzynarodowa Agencja Testowa (ITA) oskarżyła o stosowanie dopingu podczas swoich historycznych startów. Chociaż Klokov nie startował w podnoszeniu ciężarów od ponad 10 lat, nadal pozostaje niezwykle popularny w środowisku ciężarowym i pośród trenujących Crossfit. Z myślą zresztą o środowisku Crossfitowym prowadził szkolenia z podnoszenia ciężarów cieszące się ogromną popularnością również w naszym kraju.

Klokov, mistrz świata w kategorii do 105 kilogramów z 2005 roku ma prawie pół miliona obserwujących w mediach społecznościowych, co czyni go jednym z najpopularniejszych ciężarowców na świecie. Jeden z jego najpopularniejszych filmów, z rozgrzewki na hali Mistrzostw Świata z 2015 roku (z których się ostatecznie wycofał) zanotował już ponad 4,5 miliona wyświetleń.

W 2020 roku kandydował na prezydenta Rosyjskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów, ale został pokonany przez Maxima Agapitova, który przeprowadził szeroko zakrojone reformy, próbując oczyścić z dopingu podnoszenie ciężarów w swoim kraju, słynącym dotychczas z bardzo luźnego podejścia do “czystego sportu”.

O temacie szeroko wypowiedział się Zack Telander, w swoim anglojęzycznym vlogu na Youtube.

Dmitry Klokov: osiągnięcia

Największe osiagnięcia zawodnicze wiążą się z jego startami w kategorii do 105 kg. Pomijając wspomniane mistrzostwo świata z 2005 roku, Dmitry zdobył dwukrotnie wicemistrzostwo świata (2010, 2011) oraz dwa razy został brązowym medalistą (2006, 2007). Do kolekcji medali Klokova należy także srebrny krążek z Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie oraz złoty medal Mistrzostw Europy w 2010 roku w Tallinie. Nie jest na chwilę obecna jasne, czy którykolwiek ze zdobytych medali zostanie mu odebrany z powodu oskarżeń o doping.

źródło: https://www.insidethegames.biz/articles/1120032/klokov-among-weightlifters-doping-charge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować