Pulsio Air – pistolet do masażu idealny? Test

pulsio air - test

Od kilku dni użytkuję pistolet do masażu Pulsio Air. Zabierałem się do jego zakupu już dosyć długo – najpierw trafiłem na reklamy na Facebooku, które zachęcały większą siłą nacisku niż topowe produkty Theragun oraz długim czasem pracy na baterii. Cena była bardzo zachęcająca, jednak problemem była firma, pochodząca z Wielkiej Brytanii. Po wyjściu z Unii zamawianie rzeczy z Wysp Brytyjskich stało się problematyczne: długi czas oczekiwania na przesyłki, duża szansa na załapanie się na “opłaty dodatkowe”. W zeszłym tygodniu jednak wypatrzyłem Pulsio na Amazonie, w dodatku w dobrej cenie – niższej, niż na stronie producenta. Decyzja była prosta: kupuję!

Kilka danych technicznych…

Producent deklaruje 30 kg generowanej siły nacisku, 12 godzin pracy na baterii i 450 gramów wagi urządzenia. Zastosowany silnik bezszczotkowy pracuje z częstotliwością do 4000 obrotów na minutę, a głowica porusza się z amplitudą 8 mm (całkiem sporą, jak na mini pistolet do masażu). Producent przewidział 4 tryby pracy, różniące się częstotliwością uderzeń, a całość jest naprawdę cicha (42 decybele).

Pistolet jest mały i bardzo poręczny. Dysponuje jednak bardzo dużą mocą, wystarczającą nawet dla “wielkich chłopów”

…i jak to wypada w praktyce

O ile nie jestem w stanie laboratoryjnie sprawdzić siły nacisku, to organoleptycznie mogę stwierdzić że moc urządzenia jest naprawdę duża. Zdecydowanie większa, aniżeli w przypadku urzadzeń Theragun Mini czy “bezmarkowych” pistoletów do masażu z Allegro. Nie jestem w stanie zatrzymać masażera dociskając go do mięśnia, a jego moc w zupełności wystarcza do masażu nawet największych mięśni w naszym ciele.

Zarówno ilość końcówek (4) jak i trybów (również 4) może na pierwszy rzut oka wydawać się mała, ale w praktyce ani jednego, ani drugiego nie brakuje. Co ważne, dołączone akcesoria są dobrej jakości, a sam rozmiar mocowania jest standardowy (18.9 mm), czyli możemy bez problemu używać końcówek dokupionych w innym miejscu.

Jeśli chodzi o pracę na baterii, 12 godzin deklarowane przez producenta można wsadzić między bajki, przynajmniej jeśli będziemy wykorzystywać masażer w jednym z wyższych trybów. Według moich szacunków jedno ładowanie wystarcza na około 4 godziny pracy. Moim zdaniem jest to wartość w zupełności wystarczająca, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że ładowanie Pulsio Air jest możliwe przez kabelek USB-C. To znaczne ułatwienie, szczególnie w podróży.

Pulsio air vs pistolet z allegro
Porównanie wielkości: Pulsio Air vs “No name” z Allegro za 300 złotych.

Sama wielkość pistoletu i jego waga także stanowią moim zdaniem zaletę: jest bardzo poręczny, stosunkowo lekki (waga pokazała 472 gramy), a przede wszystkim nie zabiera wiele miejsca. To ostatnie docenią szczególnie osoby, które trenują w plenerze – czy to biegając, czy jeżdżąc na rowerze, i korzystają z pistoletu do masażu od razu po treningu.

Podsumowanie: Pulsio Air – czy warto kupić?

Pulsio Air to moim zdaniem jeden z najlepszych pistoletów do masażu, o ile nie najlepszy w kategorii cena/jakość. Za nieco ponad 360 złotych z przesyłką (link) otrzymujemy pistolet do masażu o mocy niespotykanej w tej klasie cenowej. Najbliższa konkurencja – produkty Feiyutech Kica – dysponuje nieco mniejszą mocą i krótszą amplitudą pracy głowicy masującej, a produkty o porównywalnych możliwościach kosztują 2-3 x więcej.

Jeśli zależy Ci na przenośnym, cichym, mocnym pistolecie do masażu – Pulsio Air sprawdzi się świetnie. Jedynie w przypadku osób, które chcą korzystać z takiego pistoletu zawodowo, dzień po dniu, czas pracy na baterii może okazać się niewystarczająca. W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się zakup jednego z droższych urządzeń, które prezentowane były w poradniku “Jaki pistolet do masażu kupić?“. Z kolei osoby, które nie trenują bardzo ciężko i nie mają dużej masy mięśniowej, mogą też rozważyć zakup podobnego pistoletu marki Comfier (test tutaj). Dysponuje nieco mniejszym skokiem głowicy i niższą siłą nacisku, ale jest też tańszy – zapłacimy za niego niecałe 300 złotych (link).

Pulsio Air

ok 360 zł
9.3

Jakość wykonania

10.0/10

Moc urzadzenia

10.0/10

Cena

10.0/10

Czas pracy na baterii

8.5/10

Dołączone akcesoria

8.0/10

Zalety

  • Duża moc
  • Stosunkowo długi czas pracy na baterii
  • Solidne wykonanie
  • Kompaktowy design
  • Niska cena

Wady

  • Brak
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Cię zainteresować