Pistolet do masażu Comfier: test

pistolet do masażu Comfier
Pistolet do masażu Comfier wraz z oryginalnym zestawem akcesoriów

Po niedawno testowanym Pulsio Air, pistolet do masażu Comfier jest kolejnym budżetowym urządzeniem w teście. Podobnie jak w przypadku produktu Pulsio, i ten pistolet do masażu nie został przekazany do testu przez producenta, więc możecie liczyć na obiektywną opinię i aktualizację testu po dłuższym okresie użytkowania.

Kilka danych technicznych

Pistolet do masażu Comfier waży 545 gramów, dysponuje silnikiem o dużej mocy oraz skokiem głowicy 6.5 milimetra. W trakcie pracy możemy wybrać jedną z 4 szybkości: 1800, 2300, 2900 oraz 3600 uderzeń na minutę, a sam pistolet jest niemal bezgłośny. Przy zadeklarowanej głośności na poziomie 44 decybeli (podobnej jak w testowanym wcześniej Pulsio Air) jest subiektywnie od niego nieco cichszy. Producent nie podaje generowanej maksymalnej siły nacisku, ale porównawczo jest nieco niższa niż w przypadku produktu Pulsio (w dalszym ciągu zdecydowanie wystarczająca, i większa niż w przypadku np. Theragun Mini).

comfier i pulsio
Zarówno Pulsio jak i Comfier wykonane zostały z solidnego aluminium lotniczego. Trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jakości wykonania.

Bateria o pojemności 2000 mAh wystarcza na około 2-3 godziny pracy pistoletu nawet w przypadku wykorzystywania najwyższego trybu działania urządzenia. Podobnie jak w przypadku innych pistoletów do masażu tej klasy, ładowanie odbywa się za pomocą portu USB-C (kabelek w zestawie).

Wrażenia z użytkowania

Pistolet do masażu marki Comfier sprawia wrażenie dobrze wykonanego, nie ma mowy o żadnych luzach i słabym spasowaniu elementów. Podobnie jak w przypadku innych konstrukcji tego typu, w zestawie dostajemy 4 końcówki z mocowaniem o standardowej średnicy 18.9 mm, więc gdyby nam czegoś brakowało, możemy bez problemu ten zestaw rozszerzyć.

comfier i pulsio air
Zarówno Pulsio Air jak i Comfier trafiają do nas z tym samym zestawem akcesoriów

Tryby pracy różnią się znacząco swoją intensywnością. Pierwszy, o najniższej szybkości drgań, dobrze sprawdzi się do masażów relaksacyjnych, lub u osób nieprzyzwyczajonych do automasażu. Kolejne tryby zwiększają odczuwaną intensywność, i przy najwyższych nastawach pistolet bez problemu poradzi sobie nawet z mocno zbitymi mięśniami nóg, klatki piersiowej czy pośladków. Warto przy tym pamiętać, że przy tej stosunkowo niedużej amplitudzie ruchu głowicy (będącej w sumie standardem wśród małych pistoletów), na rozbijanie dużych mięśni będziemy musieli poświęcić nieco więcej czasu.

Gdzie pistolet do masażu Comfier sprawdzi się najlepiej?

Testowany pistolet to świetne rozwiązanie dla osób ćwiczących amatorsko, prowadzących siedzący tryb życia, ale także dla sportowców, którzy chcą mieć pod ręką małe urządzenie do masażu. Jest nieco słabszy od testowanego wcześniej Pulsio Air, ale różnice dostrzegą głównie osoby o dużej masie mięśniowej i fizjoterapeuci, pracujący z tym urządzeniem przez dłuższy czas . Połączenie zwartej konstrukcji, małej masy, poręczności i możliwości ładowania za pośrednictwem USB-C, czynią z tego urządzenia dobry wybór dla osób często podróżujących. Świetnie sprawdzi się w bagażniku samochodu rowerzysty, który szuka urządzenia do szybkiego masażu po przebytym wyścigu czy pokonanej trasie w górach.

Zdecydowanym plusem urządzenia jest niska cena – niecałe 300 złotych z przesyłką – co czyni go nieco tańszym od produktów Pulsio czy Kica, i zbliża go do najtańszych masażerów noname z Allegro.

pudełko Comfier
Pistolet zapakowany jest w proste pudełko. Szkoda, że nie ma żadnej torebki transportowej.

Umieszczone w artykule linki prowadzą do Amazon / Ceneo. W przypadku zakupu z linku, Fitnessowy.NET otrzyma prowizję, która pozwoli na dalsze funkcjonowanie strony.

Comfier Massage Gun CF-4909

298
8.4

Jakość wykonania

10.0/10

Moc urządzenia

8.0/10

Skok głowicy

6.0/10

Dołączone akcesoria

8.0/10

Czas pracy na baterii

7.5/10

Wrażenia z użytkowania

9.0/10

Stosunek Cena / Jakość

10.0/10

Zalety

  • Niska cena
  • Dobra moc urządzenia
  • Bardzo cicha praca
  • Wysoka jakość wykonania

Wady

  • Stosunkowo krótki skok głowicy
  • Brak informacji o maksymalnej sile nacisku
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować