Jaki pistolet do masażu kupić?

pistolet do masażu

Pistolet do masażu to sprzęt, który zdobył popularność w ostatnich latach jako alternatywa do korzystania z coraz droższej fizjoterapii, lub urządzenie mające poprawiać regenerację po treningu i skrócić czas mobilizacji przed wysiłkiem. Jest to też sprzęt ułatwiający pracę trenerom personalnym, którzy korzystają z pistoletów do wykonywania rozluźnienia mięsniowo-powięziowego przed treningiem. Jest to po prostu rozwiązanie szybsze i bardziej skuteczne aniżeli klasyczne “rolowanie” przy wykorzystaniu wałka czy piłeczki do automasażu.

Jak wybrać odpowiedni pistolet do masażu?

Na rynku obecnie mamy zalew produktów noname – chińskich produktów o bardzo niskiej jakości, produkty z “średniej półki” będące “chińczykami” lepszej klasy oraz produkty z wysokiej półki marek takich jak Theragun czy HyperVolt. Różnica w skuteczności urządzeń jest znaczna, ale to nie znaczy że powinniśmy z automatu skreślać tanie urządzenia.

Osoby trenujące sporadycznie lub prowadzące siedzący tryb życia nie będą potrzebowały zwykle tak dużej siły nacisku i skuteczności działania, jak osoby dla których sport jest sposobem na życie, a na siłowni, rowerze czy boisku spędzają wiele godzin tygodniowo – ich mięśnie po prostu będą bardziej “zbite” i wymagały stosowania lepszego urządzenia lub poświęcenia większej ilości czasu

pistolet do masażu theragun
Urządzenia Theragun wyróżniają się unikalnym designem oraz dużą amplitudą ruchu głowicy.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Pomijając już fakt wyboru producenta (w miarę możliwości budżetowych warto tutaj dopłacić za pewność, że kupowany sprzęt to nie jakieś “chińskie badziwie”) kluczowe interesujące nas parametry to:

  • siła nacisku
  • czas pracy na baterii
  • amplituda drgań (im większa tym lepsza)
  • moc silnika (jeśli producent podaje) lub napięcie (10V to minimalne napięcie dające nadzieję na rozsądną pracę w przypadku urządzeń no-name)

Parametr który przez wiele osób jest przeceniany, to ilość dostępnych prędkości. Nie róbcie sobie tej krzywdy (ja kupując pierwszy pistolet zrobiłem) i nie kupujcie niczego, co ma do wyboru więcej niż 4-5 trybów szybkości. 3 są w zupełności wystarczające, 5 to “aż nadto”, a jeśli kupicie coś , co będzie mieć ich 99 to… nigdy z nich nie skorzystacie, bo to zbyt uciążliwe.

Poniżej znajdziesz przegląd pistoletów do masażu wraz z krótkim opisem. Zamieszczone przy produktach linki prowadzą do serwisów Amazon lub Ceneo, zależnie gdzie znalazłem taniej dany model produktów. Prowizja z programów partnerskich pozwala utrzymać ten portal bez wkurzających reklam 😉

Najlepsze pistolety do masażu na rynku

Theragun Elite

Theragun Elite jest jednym z najlepszych pistoletów do masażu dostępnych na rynku. Zapewnia do 18 kg siły nacisku, 16 milimetrową amplitudę drgań (standard to 8-10mm) i około 2 godzin pracy na baterii.

Cena detaliczna w Polsce to 1899 zł, na Ceneo znajdziemy od 1690 zł, ale już na Amazon możemy kupić ten pistolet poniżej 1400 złotych z przesyłką [link]

hyperice hypervolt

Hyperice Hypervolt Bluetooth dysponuje silnikiem o mocy 60W, amplitudą ruchu 10 mm i maksymalną siłą nacisku szacowaną na 12-15 kg. Bateria w tym urządzeniu wytrzymuje do 3 godzin ciągłej pracy, a w zestawie dostajemy podobnie jak w przypadku urządzenia Theragun Elite 5 wymiennych głowic.

Jako że jest to model “wychodzący” (pojawiła się nowa generacja), można go czasami złowić w cenach poniżej 1200 zł. Sprawdź aktualne ceny na Ceneo / Amazon.
Uwaga: przy zakupie zwróć uwagę, czy nie kupujesz czasem słabszej wersji “GO”

Theragun Pro

Theragun Pro to najmocniejszy model w ofercie firmy. Oferowane przez urządzenie 27 kg siły nacisku to jeden z najwyższych potwierdzonych wyników w branży, Podobnie jak model Elite oferuje 16 milimetrową amplitudę drgań oraz 2 godziny pracy na baterii. To świetne urządzenie, które jednak może dla wielu okazać się zakupem “na wyrost”, stąd umieszczenie go na ostatnim miejscu w liście topowych produktów. Cena? Powyżej 2500 zł: Ceneo / Amazon

Pistolet do masażu do 900 zł

Kupując pistolet do masażu z półki cenowej 500-900 zł możemy wymagać i oczekiwać dobrej jakości. Możemy w tym budżecie znaleźć najprostsze urządzenia Theragun (Prime) i Hyperice (Go), jednak będa one słabsze (mniej skuteczne) niż mniej markowa konkurencja.

Kica 3 to jeden z najciekawszych pistoletów do masażu na rynku. Należący do słynącej z produkcji dobrej jakości gimbali marki FeiyuTech pistolet jest wyposażony w 2 głowice masujące działające z prędkością od 50 (!) do 5200 (!!) uderzeń na minutę. Amplituda pracy do 10 mm, a maksymalna siła nacisku jest szacowana na 13 kg.

Cena? Poniżej 850 zł na Amazon, 899 zł w polskiej dystrybucji (Ceneo)

Renpho jest jedną z firm importujących sprzęt z firm i brandujących własną marką. Na szczęście produkty ściągane przez tego importera są dobrej jakości i rzadko sprawiają problemy. Nowy model oferowanego przez Renpho masażera dysponuje 6 szybkościami pracy (stare – do 20), silnikiem o mocy 35W, 12 milimetrową amplitudą działania i czasem działania na baterii “teoretycznie 8h” (w praktyce bliżej 1,5), przy czym jednorazowo pistolet może działać przez 15 minut bez przerwy. Cena: 599 zł (Amazon)

Pistolet do masażu Beurer

Pistolet do masażu Beurer MG180 to jeden z dwóch pistoletów w ofercie tego znanego głównie z wytwarzania wag i domowego sprzętu medycznego. Oferuje 6 głowic, 4 tryby pracy i… w sumie tyle. Producent nie podaje danych dotyczących mocy, a opinie o produkcie w sieci są mieszane. Z jednej strony użytkownicy chwalą jego moc i długi czas pracy na baterii, z drugiej – zgłaszają znaczną awaryjność urządzenia. Cena: od 650 zł (Ceneo)

Tanie pistolety do masażu (do 500 zł)

W grupie najtańszych pistoletów do masażu możemy zdać się albo na szczęście, kupując jeden z dziesiątek podobnie wyglądających pistoletów z Allegro, lub zdecydować się na model sprawdzonego producenta o mniejszej mocy. To w zasadzie ogranicza nam wybór do dwóch modeli – Kica 1 oraz Kica 2, z których zdecydowanie lepszą opcja jest ten drugi:

Pistolet do masażu Kica2

Feiyutech KICA 2 to prawdopodobnie najbezpieczniejszy wybór w tej półce cenowej. Moc 30 Watt nie powala, ale wystarczy na rozbicie mięśni pleców, karku, przedramion czy łydek. Cena: od 390 zł (Ceneo)

Jeśli myślisz o zakupie urządzeń noname… to przemyśl to jeszcze raz. Może być tak że trafisz na coś dobrego, ale większa szansa jest na to, że zmarnujesz pieniądze na urządzenie które będzie mniej skuteczne niż klasyczne rolowanie wałkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Cię zainteresować