4 akcesoria treningowe, które zmienią Twój trening

akcesoria treningowe

Akcesoria treningowe przez niektórych są traktowane jako coś zbędnego i zwykłe fanaberie. Oczywiście, wiele sprzętów faktycznie jest kupowanych na wyrost. Użyte kilka razy maski ograniczające dostęp tlenu czy ściskacze często długimi miesiącami zbierają kurz, zanim trafią na OLX by szukać drugiego życia. Jest jednak kilka tanich akcesoriów treningowych, które warto kupić bo mogą faktycznie poprawić jakość Twojego treningu.

Dobre buty treningowe

Najbardziej niedoceniany element garderoby treningowej to buty, mimo że to one odpowiadają za kontakt z podłożem. To z kolei wpływa na stabilność naszego ciała, i zdolność efektywnego wykonywania ćwiczeń. Nie ma osoby, która nie zobaczyłaby różnicy w treningu po przesiadce z miękkich butów biegowych / treningowych do sztywnych butów do treningu funkcjonalnego. Zależnie od preferencji dotyczących marki oraz swoich wymogów estetycznych warto wziąć pod uwagę buty takie jak Nike Metcon, Reebok Nano oraz testowane niedawno Under Armour Tribase Reign. Jeśli w Twoim treningu jest dużo przysiadów, elementów dwuboju – zarzuty, rwania – zdecydowanie warto zainwestować też w dedykowane buty do podnoszenia ciężarów.

Zdjęcie butów do treningu siłowego / crossfit.
Dobre buty treningowe pomogą Ci trenować efektywniej i bezpieczniej

Pas do podnoszenia ciężarów

Jeśli na Twoim treningu regularnie pojawiają się martwe ciągi, ciężkie przysiady ze sztangą lub ruchy takie jak zarzut czy rwanie, szybko docenisz korzyści z stosowania pasa do podnoszenia ciężarów. Niekoniecznie przy tym musisz wybierać gruby, skórzany pas trójbojowy. Dla wielu osób lepszym wyborem może się okazać neoprenowy pas dedykowany trenującym Crossfit. Jeśli interesuje Cię, dlaczego warto kupić pas do podnoszenia ciężarów, oraz jak dobrać pas do swoich potrzeb możesz skorzystać z tego poradnika.

pas do podnoszenia ciężarów
Różne rodzaje pasów do podnoszenia ciężarów

Pulsometr

Trening oparty o strefy tętna jest podstawą do zbudowania wytrzymałości potrzebnej w sportach takich jak bieganie, kolarstwo, pływanie czy piłka nożna. Trenując bez pulsometru będziemy błądzić we mgle, “na czuja” oceniając intensywność wysiłku. Takie podejście może okazać się zgubne. To jednak nie jedyny powód dla którego warto trenować z pomiarem tętna.
Ćwiczenie z pulsometrem pozwala nieco dokładniej oszacować, ile kalorii spaliliśmy podczas treningu siłowego lub wytrzymałościowego. Nie są to oczywiście urządzenia idealnie dokładne, o czym napisałem zresztą szerzej w tym artykule. Jeśli nie masz jeszcze paska do pomiaru tętna, możesz kupić najtańsze urządzenia już za około 120 złotych na Ceneo, a bardzo solidnego Polara H9 za nieco ponad 200 złotych na Amazon.

trening z pulsometrem
Pulsometr przydatny jest nie tylko podczas biegania

Paski do podnoszenia ciężarów

Często masz zniszczoną skórę po martwych ciągach? Jest na to prosty sposób: używaj pasków do podnoszenia ciężarów. Paski pomagają utrzymać sztangę, odciążając nieco przedramiona i oszczędzając naszej skórze odcisków. Najtańsze paski to koszt rzędu niecałych 15 złotych (z przesyłką jesli masz Amazon Prime). Topowe potrafią kosztować nawet powyżej 100 złotych – jak świetne paski Warm Body Cold Mind, których osobiście używam od prawie 6 lat.

akcesoria treningowe - paski
Stosowane przeze mnie paski do podnoszenia ciężarów. Czerwone mają już 6 lat
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować