Krzysztof Wierzbicki i ponad pół tony w martwym ciagu

krzysztof wierzbicki
Krzysztof Wierzbicki podczas zawodów EPF

Polski trójboista, pochodzący z Mikołowa Krzysztof Wierzbicki podniósł najcięższy martwy ciąg, jaki kiedykolwiek został uchwycony przez kamerę. Na udostępnionym na Instagramowym kanale Krzysztofa Wierzbickiego filmie, ustanowił on swój nowy rekord treningowy w martwym ciągu sumo. Korzystając wyłącznie z pasków do podnoszenia ciężarów udało mu się podnieść zdumiewające 502,5 kilograma.

502.5 kg i martwy ciąg bez pasa?

Patrząc na wideo można zobaczyć, że Krzysztof ten ciężar podniósł nie korzystając z pasa do podnoszenia ciężarów (usztywniającego kręgosłup i wzmacniającego tłocznię brzuszną). Ten wynik robi jeszcze większe wrażenie, jeśli uzmysłowimy sobie, że dotychczas tylko dwie osoby na świecie “pociągnęły” ponad 500 kilogramów. Obaj zawodnicy to byli strongmeni – Eddie Hall oraz Hafthor Björnsson.

Wygląda na to, że Krzysztof Wierzbicki od jakiegoś czasu buduje siłę by pobić rekord świata, w martwym ciągu. Niedawno opublikował na swoim kanale także martwy ciąg na 3 powtórzenia z obciążeniem o wadze 461 kilogramów.

Pół tony w martwym ciągu: klub 3 zawodników?

Istnieją zasadnicze różnice, które utrudniają porównanie martwych ciągów Halla i Björnssona z martwymi ciągami Wierzbickiego. Pomijając fakt, że podnoszenie Wierzbickiego zostało wykonane na treningu, a nie w zorganizowanym konkursie z oficjalnym sędzią, to Wierzbicki użył do ustanowienia swojego rekordu martwego ciągu sumo, a nie klasycznego ciągu, jak robili to Hall i Björnsson. Warto zwrócić jednak tutaj uwagę na to, że Zarówno Hall jak i Björnsson startują w zawodach strongman, gdzie martwy ciąg sumo nie jest dopuszczalny.

Krzysztof Wierzbicki ma szansę na rekord świata w martwym ciągu

Dla porównania, najcięższy martwy ciąg RAW (bez sprzętu) w historii podniesiony podczas zawodów trójboju siłowego to 460,4 kilograma (1015 funtów) Benedikta Magnússona z zawodów Hardcore Clash of the Titans IV odbytych w 2011 roku. Warto jednak zwrócić uwagę, że niedawno, po oddzieleniu się USPA od IPF Danny Grigsby przekroczył ten wynik, gdy wyciągnął 465 kilogramów (1025,2 funta) bez sprzętu (RAW) w zawodach Virginia Beach Classic 2 26 marca 2022 roku.

Instagram Krzysztofa: https://www.instagram.com/mr.deadlift/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować