Top 5 – tanie spalacze tłuszczu

spalacze tłuszczu ranking
Ranking spalaczy tłuszczu

Tanie spalacze tłuszczu wcale nie muszą być nieskuteczne. Zestawienie najlepiej ocenianych przez użytkowników reduktorów tłuszczu kosztujących poniżej 50 zł na miesiąc stosowania. Do zestawienia zostały wzięte preparaty złożone, czyli produkty o wielu składnikach aktywnych do codziennego stosowania. Z tego względu w zestawieniu nie ma np. popularnych produktów opartych wyłącznie o L-karnitynę, której skuteczność zresztą jest mocno dyskusyjna.

Jak powinien działać dobry spalacz tłuszczu?

Dobry preparat wspomagający odchudzanie powinien działać zarówno podczas treningu – poprawiając naszą “motywację” oraz dodając nam energii – jak i poza nim, przyspieszając metabolizm i ograniczając łaknienie. Najskuteczniejsze na rynku są środki oparte o… substancje zabronione, lub przeznaczone do zażywania pod kontrolą lekarza (np. Efedryna). Nie znaczy to jednak, że inne spalacze nie są skuteczne. Tanie, legalnie wprowadzone do obrotu spalacze oparte o substancje działające termogenicznie (czyli powodujące uwolnienie większej ilości ciepła z organizmu) pozwalają uzyskać efekt zwiększonego spalania kalorii, jednakże są to preparaty przeznaczone przede wszystkim dla osób zdrowych. Osoby mające problemy z układem sercowo-naczyniowym powinny unikać produktów zawierających w szczególności składniki takie jak efedryna, DMAA (!!!), oraz kofeina w dużych ilościach (powyżej 100 mg / porcję). Nie warto też w początkowym okresie odchudzania wprowadzać suplementów opartych o johimbinę, która również w pewnym stopniu jest obciążająca dla organizmu. Najlepiej działające spalacze tłuszczu pochodzą z rynku USA i w Polsce różnie bywa z ich dostępnością,

spalacze tłuszczu pomagają uzyskać efekt odchudzania
Spalacze tłuszczu mogą pomóc osiągnąc wymarzoną sylwetkę, jednak kluczowe jest uzyskanie deficytu kalorycznego

O czym należy pamiętać przed decyzją o zakupie spalacza tłuszczu?

Środki wspomagające odchudzanie działają na wiele różnych sposobów. Niektóre ograniczają łaknienie, inne “podkręcają” metabolizm poprzez działanie środków stymulujących (takich jak kofeina, efedryna), jeszcze inne dołączają do tego substancje działające termogenicznie. Niektóre suplementy łączą wszystkie te cechy, i zwykle cechują się najwyższą skutecznością. Warto pamiętać, że spalacze tłuszczu nie zrobią za nas “całej roboty” – mogą nam pomóc osiągnąc deficyt kaloryczny, podkręcając nieco metabolizm lub ograniczając ciągoty do słodkich przekąsek, jednak bez Twojego zaangażowania i silnej woli pieniądze wydane na suplementy mogą okazać się wyrzucone w błoto. Badania naukowe udowadniają że substancje takie jak kofeina czy efedryna pomagają uzyskać efekt odchudzający (link), jednak kluczem do sukcesu jest jak zwykle nasza silna wola.

Metoda wyboru produktów do zestawienia

Spalacze tłuszczu do zestawienia zostały wybrane wg następujących założeń:

  • budżet maksymalny: 50 zł na 30 dni stosowania wg. zaleceń producenta dotyczących przyjmowanych dawek w dni treningowe oraz nietreningowe.
    w przypadku gdy producent zalecał dawkowanie w zakresie “od – do” uśrednialiśmy wartość.
  • brak w składzie substancji zakazanych, a w szczegolności DMAA które w dalszym ciągu można znaleźć w pojedynczych przypadkach.
  • wysokie oceny w serwisach: ceneo.pl / opineo.pl (łącznie minimum 10 opinii) z których następnie została wyciągnięta średnia.

Ceny produktów do zestawienia zostały wzięte z serwisu Ceneo – stan na dzień 05.04.2015. Wszystkie linki otwierają się w nowych kartach.

Tanie spalacze tłuszczu – ranking

ACTIVLAB Machine Man BURNER

machine man burner spalacz tłuszczu

Preparat złożony o wysokiej zawartości kofeiny (200 mg / porcja) o dużej liczbie składników aktywnych. Znajdziemy tutaj m.in. L-karnitynę, Tyrozynę a także piperynę, kapsaicynę oraz chrom. Suma składników daje nam preparat termogeniczny który działa pobudzająco i motywująco w trakcie treningu, a także ogranicza apetyt (działanie chromu!). To tanie i stosunkowo efektywne rozwiązanie znanego i uznanego na rynku producenta.

Koszt miesięcznego stosowania: 34,90 (opakowanie 120 kapsułek, dawkowanie: 2x 2 kaps)
Średnia opinia użytkowników: 4,53 (14 opinii)

Link do produktu: kliknij

OLIMP Thermo Speed Extreme

olimp thermo speed extreme spalacz

Jeden z najtańszych na rynku spalaczy tłuszczu – miesięczne stosowanie wg rekomendacji producenta to koszt około 25 złotych. W składzie nie znajdziemy cudów – tylko najbardziej podstawowe składniki: tyrozyna, kofeina (niewiele, 80 mg czystej kofeiny w porcji + 20 mg z guarany), ekstrakt z pomarańczy oraz piperyna 2 małej ilości (2,5 mg). Stosunkowo bezpieczny (jak na tą grupę produktów) wybór dla osób mocno reagujących na kofeinę.

Koszt miesięcznego stosowania: ok. 34 zł (opakowanie 120 kapsułek (od 55 zł) lub blister (2x 30 kaps, 25 zł), dawkowanie 2×1 kaps)
Średnia opinia użytkowników: 4,26 (73 opinie)

Linki do produktu: 120 kaps lub blistr 30 kaps

Trec Thermo Fat Burner MAX

trec thermo

Szerzej o Trec’u napisaliśmy tutaj więc szersze rozpisywanie się nie ma wielkiego sensu. Preparat załapał się “rzutem na taśmę” do rankingu, ponieważ producent zaleca branie dwa razy dziennie po jednej do dwóch tabletek – a więc artymetycznie wyszły 3 dziennie co daje nam koszt miesięcznego stosowania na poziomie niecałych 37 złotych. Preparat działa pobudzająco, przyspiesza metabolizm oraz ogranicza apetyt. Przy stosowaniu maksymalnej zalecanej dawki (2x 2 tabletki) wysokoa zawartość kofeiny w porcji (200 mg).

Koszt miesięcznego stosowania: ok. 37 zł (opakowanie 120 kapsulek, 3 kapsułki dziennie)
Średnia opinia użytkowników: 3,7 (12 opinii)

Link do produktu: Trec Thermo Burneruwaga: zamawiając upewnijmy się że zamawiamy wersję z kapsułkami 1400 mg! Wersja 1050 mg (stara) jest słabsza.

Allnurition Burn 4 All

Ten dobrze oceniany produkt polskiego producenta zawiera wysoką dawkę kofeiny (200 mg), ekstrakty z pomarańczy, zielonej herbaty, pieprz kajeński, chrom oraz inne składniki aktywne, dające szanse na skuteczne działanie u osób szukających taniego i skutecznego środka wspomagającego odchudzanie.

Koszt miesięcznego stosowania: 30 zł (opakowanie 100 kapsułek, 3 kapsułki dziennie)
Średnia opinia użytkowników: 4,5 (207opinii)

Link do produktu: tutaj

ACTIVLAB Thermo Shape 2.0

i-activlab-thermo-shape-2-0-180-kaps

Drugi z produktów Activlab w zestawieniu działa kompleksowo – zarówno pobudza (wysoka zawartość kofeiny – 200 mg/ porcja!), przyspiesza metabolizm jak i zmniejsza łaknienie (chrom). Lista składników jak na tą półkę cenową wygląda obiecująco – nie zabrakło nawet L-karnityny, choć dawka 300 mg na porcję stanowi raczej uzupełnienie a nie podstawę działania produktu.

Koszt miesięcznego stosowania: 31,05zł (opakowanie 180 kaps, 3 kapsułki dziennie)
Średnia opinia użytkowników: 4,4 (74 opinie)

Link do produktu: ACTIVLAB Thermo Shape 2.0

Co oprócz reduktora tłuszczu?

Efekty działania spalaczy tłuszczu możemy poprawić treningiem. Wbrew pozorom – niekoniecznie trening cardio musi być w tym przypadku najodpowiedniejszy. Ładniejszą sylwetkę pozwoli nam wyrzeźbić odpowiednio dobrany trening siłowy lub funkcjonalny, który możemy wykonywać zarówno na siłowni jak i w domu – korzystając z łatwo dostępnych akcesoriów treningowych – takich jak liny TRX czy ciężarki. Na łamach Fitnessowy.NET prezentujemy również ćwiczenia, które mogą okazać się przydatne w budowania sylwetki – np. prezentowany przez nas zestaw ćwiczeń brzucha dla początkujących na TRX.

Jeśli dysponujesz większym zapasem gotówki, mogą Cię również zainteresować droższe produkty przedstawione poniżej:

Najlepsze spalacze tłuszczu.

Nie zawsze im droższy spalacz tłuszczu tym lepszy, jednak nie możemy liczyć, iż tanie, budżetowe spalacze tłuszczu będą miały skuteczność topowych reduktorów tkanki tłuszczowej. Wynika to z prostej zależności, ekskluzywne składniki aktywne, chociażby takie jak wysoce standaryzowane ekstrakty roślinne są drogim surowcem. Jeśli kwestie budżetowe nie grają pierwszej roli, możemy sięgnąć po skuteczne spalacze tłuszczu mające kompleksowe działanie, wspierające spalanie tłuszczu na wielu płaszczyznach. Poniżej prezentujemy ranking spalaczy tłuszczu uwzględniający najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie jakie możemy znaleźć na rynku. Kryterium było jedno – skuteczność – oczywiście uwzględniając bezpieczne środki nie zawierające składników z listy WADA.

Fenix Ground Zero

Pod względem skuteczności jest to najlepszy spalacz tłuszczu na rynku. Posiada bardzo dużą dawkę substancji czynnych o potwierdzonej skuteczności. Spala efektywnie tłuszcz z całego ciała dodając jednocześnie sporo energii. Posiada bardzo dobre właściwości hamujące apetyt. Spala tłuszcz na wielu płaszczyznach nasilając termogenezę i lipolizę tkanki tłuszczowej. W skrócie – spalacz tłuszczu dla osób na których „nic nie działało”.

 Evolab Alphaburn

Unikalny spalacz tłuszczu, który oddziałuje na tkankę tłuszczową białą. Zgromadzona jest ona głównie w okolicy brzucha i bioder. Ze względu na swoją specyfikę (jest słabo ukrwiona), bardzo trudno ją spalić. Na dobrą sprawę są tylko dwie substancje aktywne o potwierdzonej skuteczności w zakresie redukowania tłuszczu białego, Alphaburn zawiera je obie w skutecznych dawkach. Cechą charakterystyczną tego spalacza jest to, że nie pobudza, co jest istotnym czynnikiem dla wielu odchudzających się osób.

 Cannibal Claw

To tak zwany przyspieszacz metabolizmu, czy jak kto woli booster metabolizmu. Swoją skutecznością dorównuje lekom przyspieszającym pracę tarczycy, przy tym jest w pełni bezpieczny w stosowaniu. Spowolniony metabolizm to jedna z głównych przyczyn otyłości. Cannibal Claw skutecznie przyspiesza przemianę materii powodując zwiększone spalanie tłuszczu przez cały dzień.

Omega Sports Burn24

Jest to najlepszy spalacz nie zawierający kofeiny, ani żadnych innych stymulantów. Przez co może być z powodzeniem stosowany przez osoby mające problemy z układem krążenia, tarczycą, itd. Cechą charakterystyczną tego spalacza jest to, że nasila spalanie tkanki tłuszczowej przez cały dzień i obniża poziom cukru we krwi, przez co przeciwdziała lipogenezie – ponownemu otłuszczaniu się organizmu.

ANS Slim Factor

Jest to unikalny spalacz tłuszczu łączący w sobie skuteczność topowych spalaczy termogenicznych (przekształcających tłuszcz w energię cieplną), jednak nie zawierający w składzie żadnych pobudzaczy, czyli może być stosowany przez osoby z problemami zdrowotnymi czy trenujące późną porą. Jak wszystkie spalacze tłuszczu w tej kategorii, oparty jest o składniki mające potwierdzoną skuteczność w solidnych dawkach.

Elite Nutrition Erase Fast


Nie jest to typowy spalacz tłuszczu, jednak potencjał Erase Fast w przyspieszaniu odchudzania jest tak duży, że warto było go uwzględnić w tym ranking spalaczy. Erase Fast obniża poziom estrogenów I kortyzolu, przez co z jednej strony znacząco poprawia definicję sylwetki promując spalanie tłuszczu trzewnego i usuwanie wody podskórnej, z drugiej natomiast przyspiesza regenerację i podnosi poziom testosteronu. Jest to oczywiście suplement przeznaczony do stosowania przez mężczyzn.

Najlepszy na rynku suplement hamujący apetyt i chęć podjadania. Jak wszyscy wiemy tłuszcz nie bierze się znikąd. Stosując nawet najlepszy spalacz tłuszczu na rynku i mając katorżnicze treningi, dostarczając jednocześnie tysiące kalorii, nigdy nie schudniemy. Satietrim oparty jest o opatentowane składniki oddziałujące bezpośrednio na ośrodek głodu zlokalizowany w mózgu, przez to wykazuje niezwykle wysoką skuteczność. Jest to jeden z najpopularniejszych dodatków do spalaczy

Jeśli przydało Ci się to zestawienie – kliknij poniżej w “Lubię to” lub udostępnij!

Odwiedzający najczęściej trafiali tu po frazach:

  • tanie spalacze tłuszczu
  • spalacze tłuszczu ranking
  • tanie środki na odchudzanie
  • spalacze tłuszczu opinie
  • co na odchudzanie?
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować