Skontaktuj się z nami

Suplementacja

Top 5 – tanie spalacze tłuszczu

Opublikowane

on

Zestawienie najlepiej ocenianych przez użytkowników reduktorów tłuszczu kosztujących poniżej 40 zł na miesiąc stosowania. Do zestawienia zostały wzięte preparaty złożone, czyli produkty o wielu składnikach aktywnych do codziennego stosowania. Z tego względu w zestawieniu nie ma np. popularnych produktów opartych o L-karnitynę.

Jak powinien działać dobry spalacz tłuszczu?

odchudzanieDobry preparat wspomagający odchudzanie powinien działać zarówno podczas treningu – poprawiając naszą „motywację” oraz dodając nam energii – jak i poza nim, przyspieszając metabolizm i ograniczając łaknienie. Najskuteczniejsze na rynku są środki oparte o substancje działające termogenicznie (czyli powodujące uwolnienie większej ilości ciepła z organizmu), jednakże są to preparaty przeznaczone przede wszystkim dla osób zdrowych. Osoby mające problemy z układem sercowo-naczyniowym powinny unikać produktów zawierających w szczególności składniki takie jak efedryna, DMAA (!!!), oraz kofeina w dużych ilościach (powyżej 100 mg / porcję). Należy również unikać johimbiny, która również w pewnym stopniu jest obciążająca dla organizmu. Najlepiej działające spalacze tłuszczu pochodzą z rynku USA i w Polsce różnie bywa z ich dostępnością,

Metoda wyboru produktów do zestawienia

Produkty zostały wybrane wg następujących założeń:

 • budżet maksymalny: 40 zł na 30 dni stosowania wg. zaleceń producenta dotyczących przyjmowanych dawek w dni treningowe oraz nietreningowe.
  w przypadku gdy producent zalecał dawkowanie w zakresie „od – do” uśrednialiśmy wartość.
 • brak w składzie substancji zakazanych, a w szczegolności DMAA które w dalszym ciągu można znaleźć w pojedynczych przypadkach.
 • wysokie oceny w serwisach: ceneo.pl / opineo.pl (łącznie minimum 10 opinii) z których następnie została wyciągnięta średnia.

Ceny produktów do zestawienia zostały wzięte z serwisu Ceneo – stan na dzień 05.04.2015. Wszystkie linki otwierają się w nowych kartach.

Tanie spalacze tłuszczu – ranking

ACTIVLAB Machine Man BURNER

i-activlab-machine-man-burner-120-kaps-limited-editionPreparat złożony o wysokiej zawartości kofeiny (200 mg / porcja) o dużej liczbie składników aktywnych. Znajdziemy tutaj m.in. L-karnitynę, Tyrozynę a także piperynę, kapsaicynę oraz chrom. Suma składników daje nam preparat termogeniczny który działa pobudzająco i motywująco w trakcie treningu, a także ogranicza apetyt (działanie chromu!)

Koszt miesięcznego stosowania: 32,90 (opakowanie 120 kapsułek, dawkowanie: 2x 2 kaps)
Średnia opinia użytkowników: 4,53 (14 opinii)

Link do produktu: kliknij

OLIMP Thermo Speed Extreme

olimp thermo speed extremeJeden z najtańszych na rynku spalaczy tłuszczu – miesięczne stosowanie wg rekomendacji producenta to koszt około 25 złotych. W składzie nie znajdziemy cudów – tylko najbardziej podstawowe składniki: tyrozyna, kofeina (niewiele, 80 mg czystej kofeiny w porcji + 20 mg z guarany), ekstrakt z pomarańczy oraz piperyna 2 małej ilości (2,5 mg). Stosunkowo bezpieczny (jak na tą grupę produktów) wybór dla osób mocno reagujących na kofeinę.

Koszt miesięcznego stosowania: ok. 25 zł (opakowanie 120 kapsułek (od 46, 90 zł) lub blister (2x 30 kaps, 12,90 zł), dawkowanie 2×1 kaps)
Średnia opinia użytkowników: 4,26 (73 opinie)

Linki do produktu: 120 kaps lub blistr 30 kaps

Trec Thermo Fat Burner MAX

trec thermoSzerzej o Trec’u napisaliśmy tutaj więc szersze rozpisywanie się nie ma wielkiego sensu. Preparat załapał się „rzutem na taśmę” do rankingu, ponieważ producent zaleca branie dwa razy dziennie po jednej do dwóch tabletek – a więc artymetycznie wyszły 3 dziennie co daje nam koszt miesięcznego stosowania na poziomie niecałych 37 złotych. Preparat działa pobudzająco, przyspiesza metabolizm oraz ogranicza apetyt. Przy stosowaniu maksymalnej zalecanej dawki (2x 2 tabletki) wysokoa zawartość kofeiny w porcji (200 mg).

Koszt miesięcznego stosowania: ok. 37 zł (opakowanie 120 kapsulek, 3 kapsułki dziennie)
Średnia opinia użytkowników: 3,7 (12 opinii)

Link do produktu: Trec Thermo Burneruwaga: zamawiając upewnijmy się że zamawiamy wersję z kapsułkami 1400 mg! Wersja 1050 mg (stara) jest słabsza.

Olimp Therm Line II

olimp_therm_lineProdukt Olimpu zawiera głównie składniki pobudzające i przyspieszające metabolizm – zawiera umiarkowanie wysoką dawkę kofeiny (140 mg w porcji – 2 kaps). W składzie znajdziemy także wyciąg z pomarańczy, tyrozynę oraz L-karnitynę. Jeden z najpopularniejszych na rynku środków na odchudzanie, dostępny również w aptekach.

Koszt miesięcznego stosowania: 39,98 zł (opakowanie 120 kapsułek, 4 kapsułki dziennie)
Średnia opinia użytkowników: 3,29 (135 opinii)

Link do produktu: 120 kaps

ACTIVLAB Thermo Shape 2.0

i-activlab-thermo-shape-2-0-180-kapsProdukt mimo wyższej „średniej” znalazł się na końcu zestawienia – zabrakło mu ilości głosów (8 z Ceneo/Opineo łącznie), jednak pozytywne opinie w innych miejscach utwierdziły mnie że powinien znaleźć się na liście, szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę. Produkt działa kompleksowo – zarówno pobudza (wysoka zawartość kofeiny – 200 mg/ porcja!), przyspiesza metabolizm jak i zmniejsza łaknienie (chrom). Lista składników jak na tą półkę cenową wygląda obiecująco – nie zabrakło nawet L-karnityny, choć dawka 300 mg na porcję stanowi raczej uzupełnienie a nie podstawę działania produktu.

Koszt miesięcznego stosowania: 14,45 zł (opakowanie 180 kaps, 3 kapsułki dziennie)
Średnia opinia użytkowników: 4,5 (8 opinii)

Link do produktu: ACTIVLAB Thermo Shape 2.0

Co oprócz reduktora tłuszczu?

Efekty działania spalaczy tłuszczu możemy poprawić treningiem. Wbrew pozorom – niekoniecznie trening cardio musi być w tym przypadku najodpowiedniejszy. Ładniejszą sylwetkę pozwoli nam wyrzeźbić odpowiednio dobrany trening siłowy lub funkcjonalny, który możemy wykonywać zarówno na siłowni jak i w domu – korzystając z łatwo dostępnych akcesoriów treningowych – takich jak liny TRX czy ciężarki. Na łamach Fitnessowy.NET prezentujemy również ćwiczenia, które mogą okazać się przydatne w budowania sylwetki – np. prezentowany przez nas zestaw ćwiczeń brzucha dla początkujących na TRX.

Jeśli dysponujesz większym zapasem gotówki, mogą Cię również zainteresować droższe produkty przedstawione poniżej:

Najlepsze spalacze tłuszczu.

Nie zawsze im droższy spalacz tłuszczu tym lepszy, jednak nie możemy liczyć, iż tanie, budżetowe spalacze tłuszczu będą miały skuteczność topowych reduktorów tkanki tłuszczowej. Wynika to z prostej zależności, ekskluzywne składniki aktywne, chociażby takie jak wysoce standaryzowane ekstrakty roślinne są drogim surowcem. Jeśli kwestie budżetowe nie grają pierwszej roli, możemy sięgnąć po skuteczne spalacze tłuszczu mające kompleksowe działanie, wspierające spalanie tłuszczu na wielu płaszczyznach. Poniżej prezentujemy ranking spalaczy tłuszczu uwzględniający najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie jakie możemy znaleźć na rynku. Kryterium było jedno – skuteczność – oczywiście uwzględniając bezpieczne środki nie zawierające składników z listy WADA.

Fenix Ground Zero

Pod względem skuteczności jest to najlepszy spalacz tłuszczu na rynku. Posiada bardzo dużą dawkę substancji czynnych o potwierdzonej skuteczności. Spala efektywnie tłuszcz z całego ciała dodając jednocześnie sporo energii. Posiada bardzo dobre właściwości hamujące apetyt. Spala tłuszcz na wielu płaszczyznach nasilając termogenezę i lipolizę tkanki tłuszczowej. W skrócie – spalacz tłuszczu dla osób na których „nic nie działało”.

Evolab Alphaburn

Unikalny spalacz tłuszczu, który oddziałuje na tkankę tłuszczową białą. Zgromadzona jest ona głównie w okolicy brzucha i bioder. Ze względu na swoją specyfikę (jest słabo ukrwiona), bardzo trudno ją spalić. Na dobrą sprawę są tylko dwie substancje aktywne o potwierdzonej skuteczności w zakresie redukowania tłuszczu białego, Alphaburn zawiera je obie w skutecznych dawkach. Cechą charakterystyczną tego spalacza jest to, że nie pobudza, co jest istotnym czynnikiem dla wielu odchudzających się osób.

Cannibal Claw

To tak zwany przyspieszacz metabolizmu, czy jak kto woli booster metabolizmu. Swoją skutecznością dorównuje lekom przyspieszającym pracę tarczycy, przy tym jest w pełni bezpieczny w stosowaniu. Spowolniony metabolizm to jedna z głównych przyczyn otyłości. Cannibal Claw skutecznie przyspiesza przemianę materii powodując zwiększone spalanie tłuszczu przez cały dzień.

Omega Sports Burn24

Jest to najlepszy spalacz nie zawierający kofeiny, ani żadnych innych stymulantów. Przez co może być z powodzeniem stosowany przez osoby mające problemy z układem krążenia, tarczycą, itd. Cechą charakterystyczną tego spalacza jest to, że nasila spalanie tkanki tłuszczowej przez cały dzień i obniża poziom cukru we krwi, przez co przeciwdziała lipogenezie – ponownemu otłuszczaniu się organizmu.

SAN Liporedux

Niemal wszystkie dostępne na rynku spalacze w formie żelu (do stosowania zewnętrznego) nie mają jakiegokolwiek działania przyspieszającego odchudzanie. Wyjątkiem jest żel Liporedux, który dzięki specjalnej technologii i składnikom mającym potwierdzoną badaniami skuteczność, wnika do komórek tłuszczowych redukując uporczywy tłuszcz i tzw. cellulit, zarówno klasyczny jak i wodny.

ANS Slim Factor

Jest to unikalny spalacz tłuszczu łączący w sobie skuteczność topowych spalaczy termogenicznych (przekształcających tłuszcz w energię cieplną), jednak nie zawierający w składzie żadnych pobudzaczy, czyli może być stosowany przez osoby z problemami zdrowotnymi czy trenujące późną porą. Jak wszystkie spalacze tłuszczu w tej kategorii, oparty jest o składniki mające potwierdzoną skuteczność w solidnych dawkach.

Elite Nutrition Erase Fast


Nie jest to typowy spalacz tłuszczu, jednak potencjał Erase Fast w przyspieszaniu odchudzania jest tak duży, że warto było go uwzględnić w tym ranking spalaczy. Erase Fast obniża poziom estrogenów I kortyzolu, przez co z jednej strony znacząco poprawia definicję sylwetki promując spalanie tłuszczu trzewnego i usuwanie wody podskórnej, z drugiej natomiast przyspiesza regenerację i podnosi poziom testosteronu. Jest to oczywiście suplement przeznaczony do stosowania przez mężczyzn.
Oczywiście sytuacja na rynku spalaczy tłuszczu jest dynamiczna, jeśli chcemy być na bieżąco z tym jakie spalacze tłuszczu są najskuteczniejsze warto śledzić swoistą encyklopedię na temat spalaczy tłuszczu – https://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-t%C5%82uszczu-ranking/
To nie tylko zestawienie najlepszych spalaczy tłuszczu jakie aktualnie są dostępne na rynku wraz z tysiącami opinii, ale również kopalnia wiedzy i porad na temat wszystkiego co związane jest z odchudzaniem.

Hi-Tech Satietrim

Najlepszy na rynku suplement hamujący apetyt i chęć podjadania. Jak wszyscy wiemy tłuszcz nie bierze się znikąd. Stosując nawet najlepszy spalacz tłuszczu na rynku i mając katorżnicze treningi, dostarczając jednocześnie tysiące kalorii, nigdy nie schudniemy. Satietrim oparty jest o opatentowane składniki oddziałujące bezpośrednio na ośrodek głodu zlokalizowany w mózgu, przez to wykazuje niezwykle wysoką skuteczność. Jest to jeden z najpopularniejszych dodatków do spalaczy tłuszczu.
Rynek suplementów w tym także spalaczy, jak każda branża, ewoluuje, pojawiają się nowe suplementy, nowe formuły popularnych spalaczy oraz spalacze tłuszczu działające na innych, nowych mechanizmach. Jeśli chcemy sprawdzić, jak są aktualnie najlepsze spalacze tłuszczu warto odwiedzić artykuł poświęcony tej tematyce – https://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-t%C5%82uszczu-ranking/
Poza rankingiem spalaczy znajdziemy tam tysiące opinii o spalaczach tłuszczu wraz z fachową analizą setek produktów wspomagających odchudzanie.

 

Jeśli przydało Ci się to zestawienie – kliknij poniżej w „Lubię to” lub udostępnij!

Odwiedzający najczęściej trafiali tu po frazach:

 • tanie spalacze tłuszczu
 • spalacze tłuszczu ranking
 • tanie środki na odchudzanie
 • spalacze tłuszczu opinie
 • co na odchudzanie?

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

 1. marek c

  7 lutego, 2016 at 3:41 pm

  e tam lepiej diete stosowac

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementacja

Olimp Matrix PRO 32 – baton białkowy w teście

Opublikowane

on

Przez

Produkt najbardziej znanego polskiego producenta odżywek – firmy Olimp – obecny jest na rynku już od ładnych kilku lat. Dostępny w trzech smakach – czekoladowym, waniliowym i kokosowym i całkiem przystępnej jak na produkt low-carb cenie oscylującej w widełkach od 5 do 8 złotych (nawet na siłowniach) za 80-cio gramowy baton. O tym, że zdobył szerokie grono swoich zwolenników można się przekonać obserwując jak szybko „schodzą” te batony na tle konkurencji wszędzie, gdzie są tylko dostępne. Ale czy zasłużenie? (więcej…)

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie

Suplementacja

Chrom i jego rola w diecie

Opublikowane

on

Przez

Chrom znajduje się w większości preparatów odchudzających – zarówno w złożonych spalaczach tłuszczu, jak i w przypadku jednoskładnikowych preparatów zawierających wyłącznie chrom stosowanych w celu wspomagania odchudzania. Dzieje się tak gdyż – pomimo jego niskiej zawartości w naszym organiźmie (ok. 6mg) odgrywa ważną rolę w procesie przemiany materii. (więcej…)

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie

Suplementacja

Activlab Whey Protein Bar – test batonu białkowego

Opublikowane

on

Przez

baton białkowy ActivlabZ ceną detaliczną na poziomie 6,49 złotych za 80 gramowy baton białkowy firmy Activlab należy do jednych z najtańszych produktów tego typu na rynku, a warto zaznaczyć że w wielu sklepach internetowych można go kupić sporo taniej – nawet poniżej pięciu złotych – czy jednak jest godny polecenia? Sprawdźmy. (więcej…)

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie

Popularne