Yohimbine HCL czyli popularna Johimbina. Substancja mająca zdziałać cuda w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej,a przy okazji poprawiać zdolności seksualne stosujących ją mężczyzn. Tyle teorii, a jak jest w praktyce?
Działanie Johimbiny
Johimbina blokuje działanie receptorów alfa-2-andrenergicznych, które są w normalnym wypadku stymulowane przez noradrenalinę i adrenalinę. Receptory te odpowiadają za regulację procesu rozpadu tłuszczów, ograniczając go i chroniąc tym samym organizm przed przedwczesnym wykorzystaniem zasobów energii. Stosowanie Johimbiny „otwiera” tym samym drogę do stymulacji metabolizmu tłuszczowego, a więc zwiększenia wykorzystania energii pochodzącej z tzw. „opornej” tkanki tłuszczowej w trakcie ćwiczeń. Warto tu zwrócić uwagę na słowo „opornej” – suplementacja Johimbiną jest polecana do redukcji tkanki tłuszczowej której nie udało nam się pozbyć „zwykłymi” metodami, a także stosowaniem standardowych suplementów – termogeników. Skuteczność substancji jest silnie uzależniona od poziomu insuliny we krwi – jeśli nasza dieta jest bogata w cukry, stosowanie johimbiny będzie przynosiło bardzo ograniczone rezultaty.
Osoby rozpoczynające redukcję wspomaganą suplementami powinny raczej skorzystać z preparatów takich jak Trec Thermo Burner – lub innych, przedstawianych w innym miejscu spalaczy tłuszczu – które przyniosą zauważalne efekty bardzo szybko, a na suplementację Johimbiną zdecydować się w momencie w którym „spalanie tłuszczu” zatrzyma się w miejscu.
Poza efektem spalania tłuszczu Johimbina jest stosowana również jako środek na potencję. Przed wprowadzeniem na rynek Viagry właśnie po ten środek najczęściej sięgali „panowie z problemami”.
Dawkowanie Johimbiny
Do użytku sportowego wykorzystujemy syntetyczną odmianę Johimbiny – HCL, która jest bezpieczniejsza w użyciu. Dawkowanie uzależnione jest od masy ciała, i nie powinno przekraczać 0,2 – 0,3 mg / kg masy ciała, przy czym osoby rozpoczynające swoją przygodę z tym środkiem powinny zacząć od dawek zdecydowanie mniejszych (0,1 mg / kg) aby sprawdzić tolerancję na środek. Warto przy tym pamiętać że działanie Johimbiny utrzymuje się bardzo długo – w badaniach klinicznych efekty działania były widoczne nawet po 4 h od zażycia.
Johimbinę można łączyć z kofeiną (100 – 200 mg) i – w większości przypadków – z łagodniej działającymi termogenikami (takimi jak wspomniany Trec), jednakże trzeba wtedy stosować nieco mniejszą dawkę tego drugiego. Należy unikać łączenia johimbiny ze środkami takimi jak DMAA (Geranium), tyraminą (zawartą np. w popularnym Scorch’u) i efedryną. Przy dużych dawkach możemy ryzykować nawet życiem!
Efekty uboczne
Efekty uboczne Johimbiny pojawiają się najczęściej u osób przekraczających zalecane dawkowanie, jednakże jak w przypadku każdego suplementu diety należy mieć „oczy i uszy otwarte” i w przypadku pojawienia się objawów niepożądanych przerwać stosowanie preparatu. Możliwe efekty uboczne obejmują:
- nadciśnienie tętnicze
- przyspieszone bicie serca
- nadmierne pobudzenie
- halucynacje
- nudności
Podsumowanie
Johimbina może okazać się skutecznym środkiem pozwalającym pozbyć się niechcianego opornego tłuszczu, jednakże w przypadku osób będących dopiero na początku drogi odchudzania, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem mogą być inne suplement diety – reduktory tłuszczu – spośród których szczególnie godne polecenia są produkty takie jak Animal Cuts, czy Muscletech Hydroxycut.
Odwiedzający najczęściej trafiali tu wyszukując:
- skuteczność johimbiny
- yohimbina hcl informacje
- jak spalić oporny tłuszcz
- skuteczna redukcja tłuszczu
- co na oporny tłuszcz