Skontaktuj się z nami

News

Johimbina – czym zasłużyła sobie na dobrą opinię?

Opublikowane

on

Yohimbine HCL czyli popularna Johimbina. Substancja mająca zdziałać cuda w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej,a przy okazji poprawiać zdolności seksualne stosujących ją mężczyzn. Tyle teorii, a jak jest w praktyce?

Działanie Johimbiny

Johimbina blokuje działanie receptorów alfa-2-andrenergicznych, które są w normalnym wypadku stymulowane przez noradrenalinę i adrenalinę. Receptory te odpowiadają za regulację procesu rozpadu tłuszczów, ograniczając go i chroniąc tym samym organizm przed przedwczesnym wykorzystaniem zasobów energii. Stosowanie Johimbiny „otwiera” tym samym drogę do stymulacji metabolizmu tłuszczowego, a więc zwiększenia wykorzystania energii pochodzącej z tzw. „opornej” tkanki tłuszczowej w trakcie ćwiczeń. Warto tu zwrócić uwagę na słowo „opornej” – suplementacja Johimbiną jest polecana do redukcji tkanki tłuszczowej której nie udało nam się pozbyć „zwykłymi” metodami, a także stosowaniem standardowych suplementów – termogeników.  Skuteczność substancji jest silnie uzależniona od poziomu insuliny we krwi – jeśli nasza dieta jest bogata w cukry, stosowanie johimbiny będzie przynosiło bardzo ograniczone rezultaty.

Osoby rozpoczynające redukcję wspomaganą suplementami powinny raczej skorzystać z preparatów takich jak Trec Thermo Burner – lub innych, przedstawianych w innym miejscu spalaczy tłuszczu – które przyniosą zauważalne efekty bardzo szybko, a na suplementację Johimbiną zdecydować się w momencie w którym „spalanie tłuszczu” zatrzyma się w miejscu.

Poza efektem spalania tłuszczu Johimbina jest stosowana również jako środek na potencję. Przed wprowadzeniem na rynek Viagry właśnie po ten środek najczęściej sięgali „panowie z problemami”.

Dawkowanie Johimbiny

Do użytku sportowego wykorzystujemy syntetyczną odmianę Johimbiny – HCL, która jest bezpieczniejsza w użyciu. Dawkowanie uzależnione jest od masy ciała, i nie powinno przekraczać 0,2 – 0,3 mg / kg masy ciała, przy czym osoby rozpoczynające swoją przygodę z tym środkiem powinny zacząć od dawek zdecydowanie mniejszych (0,1 mg / kg) aby sprawdzić tolerancję na środek. Warto przy tym pamiętać że działanie Johimbiny utrzymuje się bardzo długo – w badaniach klinicznych efekty działania były widoczne nawet po 4 h od zażycia.

Johimbinę można łączyć z kofeiną (100 – 200 mg) i – w większości przypadków – z łagodniej działającymi termogenikami (takimi jak wspomniany Trec), jednakże trzeba wtedy stosować nieco mniejszą dawkę tego drugiego. Należy unikać łączenia johimbiny ze środkami takimi jak DMAA (Geranium), tyraminą (zawartą np. w popularnym Scorch’u) i efedryną. Przy dużych dawkach możemy ryzykować nawet życiem!

Efekty uboczne

Efekty uboczne Johimbiny pojawiają się najczęściej u osób przekraczających zalecane dawkowanie, jednakże jak w przypadku każdego suplementu diety należy mieć „oczy i uszy otwarte” i w przypadku pojawienia się objawów niepożądanych przerwać stosowanie preparatu. Możliwe efekty uboczne obejmują:

  • nadciśnienie tętnicze
  • przyspieszone bicie serca
  • nadmierne pobudzenie
  • halucynacje
  • nudności

Podsumowanie

Johimbina może okazać się skutecznym środkiem pozwalającym pozbyć się niechcianego opornego tłuszczu, jednakże w przypadku osób będących dopiero na początku drogi odchudzania, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem mogą być inne suplement diety – reduktory tłuszczu – spośród których szczególnie godne polecenia są produkty takie jak Animal Cuts, czy Muscletech Hydroxycut.

Odwiedzający najczęściej trafiali tu wyszukując:

  • skuteczność johimbiny
  • yohimbina hcl informacje
  • jak spalić oporny tłuszcz
  • skuteczna redukcja tłuszczu
  • co na oporny tłuszcz

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie
Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

News

Powrót po COVID-19 do treningu

Opublikowane

on

Pojawienie się koronawirusa zmieniło nasze życie. Większość z nas, jak dotychczas, odczuwa głównie skutki które przyniosło zamykanie gospodarki w związku z pandemią, jednak z każdym tygodniem przybywa osób, które przeszły tę chorobę w sposób mniej lub bardziej objawowy.

Do napisania artykułu skłoniły mnie moje doświadczenia w pracy z Klientami po przebytym COVID-19. Mam nadzieję że jego treść będzie przydatna tak dla trenujących, jak i dla trenerów pracujących z osobami po infekcji koronawirusem. Bazą są zarówno moje doświadczenia, jak i informacje zebrane w ankiecie od aktywnych sportowo osób które przeszły potwierdzoną testem infekcję COVID-19.

(więcej…)

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie

News

Polska Federacja Fitness wzywa do walki o odszkodowania

Opublikowane

on

Polska Federacja Fitness, zrzeszająca właścicieli obiektów sportowych, instruktorów i trenerów wzywa do walki o odszkodowania za bezprawne zamknięcie branży sportowej przez rząd. Branża fitness jest jedną z najmocniej dotkniętych przez pandemię koronawirusa – podczas pierwszego lockdownu kluby fitness były zamknięte od 13 marca do połowy czerwca, a ponowne zamknięcie przyszło wraz z początkiem drugiej fali zachorowań.

(więcej…)

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie

News

Rzecznik MŚP wnioskuje o umożliwienie przedsiębiorcom z branży fitness prowadzenie działalności gospodarczej od 4 maja 2020 r.

Opublikowane

on

W dniu 18 kwietnia 2020 r. Rzecznik MŚP działając na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 10 oraz art. 8 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców wskazał, aby wyznaczono datę 4 maja 2020 r., dla przedsiębiorców z branży fitness, prowadzących baseny, siłownie, łaźnie, sauny w celu umożliwienia prowadzenia działalności gospodarczej w tych zakresach. (więcej…)

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie

Popularne