TRX Seesaw – “piłowanie” w podwieszeniu

trx see saw

Ćwiczenia na mięsnie brzucha wykonywane w podwieszeniu wykazują wyjątkową skuteczność w budowaniu siły mięśni brzucha. W badaniach naukowych m.in. wykazano przewagę podporów wykonywanych z rękami lub nogami w pasach TRX nad podporami wykonywanymi na stabilnym podłożu. TRX Seesaw, czyli piłowanie z nogami w podwieszeniu to przykład ćwiczenia dynamicznego będącego rozwinięciem podporu z wykorzystaniem pasów treningowych.

Jakie mięśnie pracują podczas wykonywania ćwiczenia TRX Seesaw

Podczas wykonywania tego ćwiczenia w głównej mierze angażujemy mięśnie korpusu – prosty brzucha oraz poprzeczny brzucha – oraz mięśnie barków, górnej części pleców, pośladki oraz mięśnie ramion. Do prawidłowego wykonania tego ruchu wymagana jest dobra współpraca wielu mięśni naszego ciała.

Jak wykonać piłowanie w podwieszeniu?

Ustaw taśmy trx na taką długość, by sięgały do połowy łydki. Wsadź stopy w taśmy, po czym przejdź do podporu na przedramionach – podobnie jak w przypadku ćwiczenia TRX Bridge. Pamiętaj, że kluczowe jest utrzymanie jednej linii między barkami, biodrami a kostkami, pilnując jednocześnie by nie załamywać sylwetki w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

trx seesaw
Pozycja początkowa w ćwiczeniu TRX Seesaw jest identyczna jak w podporze z nogami w taśmach

Gdy ustalimy już pozycję podporu rozpoczynamy właściwe piłowanie – przesuwanie naszego ciała do tyłu i do przodu tak, by barki znalazły się raz za naszymi łokciami, a raz delikatnie przed. Ruch wykonujemy w sposób kontrolowany, nie pozwalając biodrom opaść w kierunku ziemi. Całość powtarzamy 10-15 razy lub pracując na czas w zakresie 30-45 sekund na serię. Zarówno zakres powtórzeń jak i czas pracy możemy wydłużyć w miarę wzmacniania mięśni brzucha.

trx see saw
Pozycja końcowa w dużej mierzy od posiadanej siły mięsni brzucha – im dalej się cofniemy, tym będzie trudniej.

Jeśli uważasz że materiały zawarte ma stronie są wartościowe, możesz wesprzeć Fitnessowy.NET na kilka różnych sposobów, z których najprostszym jest dokonanie dowolnego zakupu na Amazon za pośrednictwem linków umieszczonych na portalu. Więcej sposobów wspierania rozwoju strony znajdziesz w dziale wsparcie..
Dzięki przychodom z tych źródeł serwis jest bezpłatny i pozbawiony irytujących reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować