Zbuduj siłę i wytrzymałość z Armor Building Complex

armor building complex

Armor Building Complex to pozornie prosty zestaw ruchów wykonywanych z parą kettlebell. Pozornie, bo dzięki odpowiedniemu dobraniu czasu przerwy, jesteśmy w stanie zrobić z prostego zestawu 3 ruchów z kettlebell prawdziwego wytrzymałościowego killera. Autorstwo kompleksu przypisywane jest Danowi Johnowi – jednemu ze znanych trenerów siły ze Stanów, jednemu z popularyzatorów treningu z kettlebell.

Jak wykonać Armor Building Complex?

Ten prosty zestaw składa się z 3, następujących po sobie (bez odłożenia odważników) ruchów:

Zależnie od tego, jak ciężkie odważniki wybierzemy, jedno przejście kompleksu zajmuje od 15 do 20-25 sekund. Jeśli zależy nam na budowie wytrzymałości, dobrze sprawdza się praca w trybie, w którym wykonujemy jeden kompleks z lekkimi odważnikami co 30 sekund. Jeśli wybierzemy ciężkie odważniki, proponuję pracę w EMOM’ie (jeden kompleks co minutę).

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by dołożyć coś do kompleksu. Przykładowo, w przypadku pracy z ciężkimi odważnikami w EMOM’ie świetnie sprawdzi się dodanie Renegade Row, wykonywanego na 3 powtórzenia (na stronę).

Armor Building Complex

Więcej pomysłów na kompleksy kettlowe na dwa odważniki znajdziesz w tym artykule. Jeśli z kolei dopiero zaczynasz swoją przygodę z odważnikami, sprawdź to kompedium wiedzy: Trening z Kettlebell

Jeśli artykuł jest dla Ciebie wartościowy, i chciałbyś czytać więcej podobnych treści na stronie bez wszechobecnych reklam, zobacz jak możesz wesprzeć działanie portalu. Dzięki osobom robiącym zakupy przez linki afiliacyjne, patronów i osoby “stawiające kawę” Fitnessowy.NET może działać bez reklam i śmieciowych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować