2 pomysły na dobry początek treningu z parą kettlebells

kompleksy kettlebells
Kompleksy kettlebells świetnie sprawdzają się jako swoisty “buy in” treningowy

Odważniki kettlebells na stałe zagościły w świecie treningu funkcjonalnego i siłowego. Jeśli jesteś jednym z tych trenujących, którzy poświęcili trochę czasu na opanowanie technik pracy z odważnikami, możesz spróbować rozpocząć swoje treningi z odpowiednim pier…przytupem. Poniżej znajdziesz 2 kompleksy kettlebells na dwa odważniki, które regularnie wykorzystuję tak w swoim treningu, jak i w pracy ze swoimi podopiecznymi.

Man Maker Complex

Man Maker Complex to jeden z bardziej znanych kompleksów kettlebell, czyli kombinacji następujących po sobie ruchów, które wykonujemy w ciągu. Kompleks składa się z wiosłowania Renegata (Renegade Row), pompki na odważnikach, zarzutu oraz thruster’a – czyli przejścia z przysiadu przedniego do wyciśnięcia nad głowę.

W rozgrzewce dobrze sprawdza się wykonanie tego zestawu w EMOM’ie – w każdej minucie wykonujemy 2-3 rundy tego kompleksu, pozostawiając resztę czasu na odpoczynek. 6-8 minut takiej pracy w zupełności wystarczy by dogrzać całe ciało i podkręcić tętno.

Kompleks kombinowany z parą kettlebells

Ten kompleks polega na wykonaniu zestawu ruchów najpierw jedną ręką, później drugą, by całość zakończyć pracą na dwa odważniki. Tutaj świetnie sprawdza się praca w parze w formule I Go – You Go (czyli jedna osoba pracuje, a druga odpoczywa), lub w EMOM’ie – jedno przejście całego zestawu zajmie od 25 do 30 sekund, więc wiele dodatkowe odpoczynku nie zyskamy. Wykonanie 8 rund wymagającym ciężarem wystarczy dla “rozruszania” ciała przed nadchodzącym treningiem. Cały zestaw składa się z następujących ruchów:

Wykonujemy je najpierw na rękę silną, następnie na silniejszą by całość zakończyć pracą na dwa odważniki. Dobrze sprawdzą się ciężary, które stanowią 65-70% Twojego max w wyciskaniu żołnierskim (Military Press).

Jeśli uważasz że materiały zawarte ma stronie są wartościowe, możesz wesprzeć Fitnessowy.NET na kilka różnych sposobów, z których najprostszym jest dokonanie dowolnego zakupu na Amazon za pośrednictwem linków umieszczonych na portalu. Więcej sposobów wspierania rozwoju strony znajdziesz w dziale wsparcie..
Dzięki przychodom z tych źródeł serwis jest bezpłatny i pozbawiony irytujących reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować