Rower na lato czy na lata?

Zbliżają się ciepłe dni, a my sobie przypominamy o tym, że dobrze by było zrzucić kilka kilogramów. W fitness klubach panuje tłok, więc wiele osób zwraca się ku jednemu z najbardziej tradycyjnych sposobów spalania tłuszczu – jeździe na rowerze. Zanim kupimy nowy rower dobrze jednak wiedzieć kilka rzeczy.

Rower na lato czy na rower na lata?

Jeśli źle wybierzemy rower, istnieje duża szansa iż posłuży nam tylko na kilka, kilkanaście wyjazdów i będzie nam tylko zagracał mieszkanie, dlatego przed zakupem powinniśmy się dobrze zastanowić:

  • jakiego rodzaju chcemy kupić rower
  • jaki możemy przeznaczyć na niego budżet
  • ile planujemy na nim jeździć

W Polsce w dalszym ciągu najczęściej kupowanym rodzajem roweru są rowery górskie, mimo tego że większość osób w góry z rowerem nie zagląda. Najbardziej uniwersalnym rodzajem roweru są rowery crossowe – czyli takie, które umożliwiają zarówno sprawną jazdę w mieście jak i po utwardzonych drogach leśnych. Rowery miejskie – choć często bardzo stylowe – taką uniwersalnością już nie dysponują, i jeśli marzą nam się dłuższe, 40-60 km wycieczki na łono natury powinniśmy raczej zdecydować się na inny rodzaj roweru.

Budżet na rower decyduje w dużej mierze o tym, jak dobry rower uda nam się nabyć. Jeśli mamy do wydania stosunkowo małą kwotę – nieprzekraczającą 1000-1200 złotych powinniśmy rozważyć kupno roweru używanego. W przypadku większej kwoty do zagospodarowania – możemy wybierać między lepszej jakości, ale jednak używanymi rowerami oraz nowymi, lecz gorzej wyposażonymi sprzętami ze sklepu.

Szczegółowy poradnik jaki rower wybrać możemy znaleźć np.  >> tutaj <<

Gdzie kupić rower?

Najtaniej rowery używane kupimy na giełdzie, jednak tam też jest największe ryzyko kupna sprzętu kradzionego. Nieco mniejszym ryzykiem obciążone sa zakupy na portalach aukcyjnych – allegro, ebay oraz na serwisach ogłoszeniowych takich jak OLX.pl czy Gumtree.

Kolejnym miejscem gdzie warto szukać sprzętu są porównywarki cenowe takie jak np. Ceneo, znajdziemy tam ofertę wielu sklepów Internetowych w jednym miejscu, bardzo często z produktami w cenach niższych aniżeli na portalach aukcyjnych.

Ostatnim, ale wcale nie najgorszym miejscem do kupienia roweru jest lokalny sklep rowerowy. Oczywiście – nie będzie tam tak tanio jak “przez Internet”, jednakże zawsze możemy spróbować się potargować, wynegocjować darmowy serwis albo dodatkowe gadżety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować