Skontaktuj się z nami

Poradniki

Rower na lato czy na lata?

Opublikowane

on

Zbliżają się ciepłe dni, a my sobie przypominamy o tym, że dobrze by było zrzucić kilka kilogramów. W fitness klubach panuje tłok, więc wiele osób zwraca się ku jednemu z najbardziej tradycyjnych sposobów spalania tłuszczu – jeździe na rowerze. Zanim kupimy nowy rower dobrze jednak wiedzieć kilka rzeczy.

Rower na lato czy na rower na lata?

Jeśli źle wybierzemy rower, istnieje duża szansa iż posłuży nam tylko na kilka, kilkanaście wyjazdów i będzie nam tylko zagracał mieszkanie, dlatego przed zakupem powinniśmy się dobrze zastanowić:

  • jakiego rodzaju chcemy kupić rower
  • jaki możemy przeznaczyć na niego budżet
  • ile planujemy na nim jeździć

W Polsce w dalszym ciągu najczęściej kupowanym rodzajem roweru są rowery górskie, mimo tego że większość osób w góry z rowerem nie zagląda. Najbardziej uniwersalnym rodzajem roweru są rowery crossowe – czyli takie, które umożliwiają zarówno sprawną jazdę w mieście jak i po utwardzonych drogach leśnych. Rowery miejskie – choć często bardzo stylowe – taką uniwersalnością już nie dysponują, i jeśli marzą nam się dłuższe, 40-60 km wycieczki na łono natury powinniśmy raczej zdecydować się na inny rodzaj roweru.

Budżet na rower decyduje w dużej mierze o tym, jak dobry rower uda nam się nabyć. Jeśli mamy do wydania stosunkowo małą kwotę – nieprzekraczającą 1000-1200 złotych powinniśmy rozważyć kupno roweru używanego. W przypadku większej kwoty do zagospodarowania – możemy wybierać między lepszej jakości, ale jednak używanymi rowerami oraz nowymi, lecz gorzej wyposażonymi sprzętami ze sklepu.

Szczegółowy poradnik jaki rower wybrać możemy znaleźć np.  >> tutaj <<

Gdzie kupić rower?

Najtaniej rowery używane kupimy na giełdzie, jednak tam też jest największe ryzyko kupna sprzętu kradzionego. Nieco mniejszym ryzykiem obciążone sa zakupy na portalach aukcyjnych – allegro, ebay oraz na serwisach ogłoszeniowych takich jak OLX.pl czy Gumtree.

Kolejnym miejscem gdzie warto szukać sprzętu są porównywarki cenowe takie jak np. Ceneo, znajdziemy tam ofertę wielu sklepów Internetowych w jednym miejscu, bardzo często z produktami w cenach niższych aniżeli na portalach aukcyjnych.

Ostatnim, ale wcale nie najgorszym miejscem do kupienia roweru jest lokalny sklep rowerowy. Oczywiście – nie będzie tam tak tanio jak „przez Internet”, jednakże zawsze możemy spróbować się potargować, wynegocjować darmowy serwis albo dodatkowe gadżety.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie
Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poradniki

Pulsometry Bluetooth i ANT+ do Endomondo, Stravy i Map My Run

Opublikowane

on

Przez

Przez długie lata pulsometry które umożliwiały późniejsze przeanalizowanie przebiegu treningu były koszmarnie drogie. Popularność smartfonów i dostępność aplikacji treningowych zmieniły nieco ten stan rzeczy. Powszechne wprowadzenie obsługi standardów Bluetooth, ANT+ i Bluetooth SMART do nowoczesnych telefonów, i ich obsługa działających za pośrednictwem tych protokołów pulsometrów przez aplikacje treningowe – takie jak Endomondo Map My Run, Runtastic czy Strava pozwalają każdej trenującej osobie na tani i wiarygodny monitoring treningu. (więcej…)

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie

Poradniki

Trening siłowy / funkcjonalny a kolarstwo

Opublikowane

on

Przez

Kolarstwo jest sportem utożsamianym bezpośrednio ze zdrowym stylem życia, i uważane jest za sport mający duże znaczenie prozdrowotne. W ogromniej większości jest to prawda, jest jednakże kilka przypadków w którym uprawianie kolarstwa osłabia Twój organizm. Często przywoływanym jest wpływ kolarstwa na gęstość kości. Wyniki badań opublikowane w BMC Medicine są bezwzględne: aż 2/3 spośród profesjonalnych lub regularnie ścigających się kolarzy cierpi na obniżoną gęstość kości (osteopenię), która jest wstępem do osteoporozy. Naukowcy wiążą te wyniki z adaptacją organizmu do wysiłku, gdzie lżejsza masa ciała przekłada się na lepsze wyniki, oraz z rodzajem wysiłku jakim jest kolarstwo (tzw. non-weight bearing excercise – ćwiczenia w których nie wykorzystujemy masy ciała).
Kolejnym, nie mniej ważnym aspektem jest negatywny wpływ kolarstwa na postawę, wynikający z długotrwałego przebywania w pozycji zamkniętej – siedzącej.
(więcej…)

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie

Poradniki

Dobry kettlebell – jaki wybrać do domu (i do klubu)

Opublikowane

on

Przez

Czy można wykonać źle coś, co tak naprawdę jest tylko kawałkiem „czegoś ciężkiego” z rączką? Oczywiście że można. Mało tego – bardzo trudno – w zalewie wszechobecnej tandety – na rynku trafić na naprawdę dobre odważniki kettlebell które z jednej strony będą bezpieczne dla użytkowników (dobrze wykonane: zarówno sama jakość produkcji i użytych materiałów jak również kształt odważnika)  a z drugiej będą trwałe i nie ulegną zniszczeniu podczas użytkowania. Artykuł skupia się na najpopularniejszych odważnikach żeliwnych i pochodnych, przeznaczonych do pracy jednorącz i oburącz.  (więcej…)

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Kontynuuj czytanie

Popularne