Podsumowanie roku 2022 – Fitnessowy.NET

podsumowanie roku

Dzisiaj trochę inny wpis niż zwykle – podsumowanie roku 2022, w którym znajdziecie trochę statystyk, ciekawostek i informacji “z zaplecza”. Znajdziecie tutaj linki do najciekawszych (moim zdaniem) artykułów które przygotowałem, linki do tych, które cieszyły się największą popularnością oraz trochę informacji o planach na przyszłość. Zapraszam do lektury 🙂

Jak się zaczęło odświeżenie Fitnessowy.NET?

Pierwszy artykuł w 2022 roku pojawił się w 28 stycznia – był to wpis instruktażowy do ćwiczenia TRX Chest Press + 1 Arm Fly. W tym też miesiącu zdecydowałem się na odświeżenie strony, która po 7 latach wizualnie się zestarzała, a brak nowych treści… no cóż, nieco zabił ilość odwiedzin. Ogółem w styczniu na stronę weszło 1189 osób. W kolejnych miesiącach pisałem coraz bardziej regularnie, w lutym i marcu pojawiło się 6 kolejnych wpisów, jednak faktyczna zmiana jakościowa nastąpiła w kwietniu. Wtedy też na stronie pojawiło się 15 kolejnych wpisów, co stanowiło minimalną ilość publikacji w kolejnych miesiącach. Wraz ze wzrostem ilości treści i poprawieniem strony zaczęła rosnąć widoczność i ilość odwiedzin.

pompka z połową rozpiętki na TRX - TRX chest fly
Od tego się zaczęło 😉

Trochę statystyk

Ogółem w 2022 roku Fitnessowy.NET odwiedziło nieco ponad 48 tysięcy osób podczas niecałych 63 tysięcy wizyt. Rekordowe pod tym względem były miesiące grudzień (18 608 unikalnych użytkowników) i listopad (9678 unikalnych użytkowników). Wszystkie te wejścia były uzyskane w sposób naturalny – albo poprzez wyniki organiczne, albo podpowiedzi Google Discover. Najpopularniejsze wpisy roku to:

Ogółem, 16 wpisów zanotowało powyżej 1000 odsłon, a kolejnych 20 – powyżej 500. Samych artykułów w 2022 roku pojawiło się na stronie 209 nowych artykułów, z których blisko 70 miało formę opisów i instruktaży do ćwiczeń.

10 wpisów, które warto przeczytać

To moja subiektywna lista tekstów, z których jestem w jakiś sposób dumny, i które uważam że warto przynajmniej przejrzeć. Kolejność mniej lub bardziej nieprzypadkowa 😉

Parę ciekawostek z prowadzenia strony

Jak pewnie zauważyliście, na stronie znajduje się całkiem sporo różnego rodzaju testów sprzętu. Latem zwróciłem się z propozycją współpracy do kilku firm. Chodziło m.in o uzupełnienie artykułu dotyczącego wyboru kettlebell, odświeżenia poradnika jaki TRX wybrać i kilku innych. Test miał być wykonany przeze mnie bezpłatnie, a po stronie firm miała być tylko i wyłącznie przesyłka w obie strony – jak okazało się “za darmo to za drogo” i nikt się nie zdecydował na współpracę. Szanuję, ale nie rozumiem, bo taka oferta już się nie powtórzy.

odważniki kettlebells żeliwne
Jedynym warunkiem, który miały spełnić firmy w ramach testu odważników, to przekazać je na dwutygodniowy test do mojego studia. “Za darmo to za drogo”

Obecnie sprzęt który jest testowany na stronie pochodzi z prywatnych zakupów – jeśli coś się sprawdza, jak np. testowane przeze mnie pistolety do masażu – zostają u mnie w klubie. Jeśli nie, to albo trafiają na OLX albo są zwracane (jeśli sprzedawca to dopuszcza, a sprzęt nie został w żaden sposób widocznie zużyty)

W toku przygotowywania materiałów na stronę – opisów ćwiczeń, czy zdjęć do testów – powstało blisko 9000 zdjęć i kilka godzin filmów. Wiele z nich jeszcze czeka na obróbkę.

Plany na rok 2023

Zakładam dodawanie około 15-20 artykułów miesięcznie. Wiele z nich mam już wstępnie przygotowanych – jak np. opis techniki i korekcji błędów w przysiadzie ze sztangą, poradnik jakie buty na siłownię kupić czy cały cykl dotyczący nauki dwuboju. Na pewno więcej będzie artykułów newsowych, gotowych pomysłów na trening oraz jakiegoś poradnika dla osób planujących otworzyć swoje studio treningowe.

Na pewno ruszę z instagramem Fitnessowy.NET, który obecnie jest po prostu “biedny” – ale IG jako źródło ruchu jest dla mnie trzecioplanowe, stąd trochę “olanie” tego kanału. Poprawię się 😉

Oprócz tego strona zyskała swój profil na Patronite jeśli chcesz w jakiś sposób dołożyć swoją cegiełkę do tego, bym mógł poświęcić więcej czasu na tę stronę to tam możesz to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować